Citroen C4 Cactus 2020 yılında Gelecek

Citroen’in C4 Cactus adlı kompakt crossover modeli daha yeni makyajlandı. Fakat firma, bu aracın yeni jenerasyonu için de hazırlıklarına kesintisiz olarak devam ediyor ve bu doğrultuda yeni C4 Cactus’ü 2020 yılında göreceğimizi de öğreniyoruz. Ayrıca C4 Cactus modelinin, C-Zero adlı modelin ardından tamamen elektrikli olarak gelecek olan ilk Citroen modeli olacağı da açıklandı. Yani Citroen’in 2025’e kadar tüm otomobillerinde elektrikli motor seçeneği sunma planının ilk adımı, C4 Cactus adlı kompakt crossover ile atılmış olacak.

Yeni Cactus, PSA Grubu’nun Compact Modular Platform (CMP) adlı platformu üzerine geliştirilerek. Böylece Opel Corsa ve Peugeot 208 ile platform kardeşi olacak. Bu platform tamamen elektrikli bir altyapıyı destekliyor.

Yeni C4 Cactus CXPERIENCE konseptine benzeyeceği de açıklanıyor.

Citroen’in ilk elektrikli otomobilinin yeni C4 Cactus olacağı bu bilgiler ışığında açıklanmış oldu. Plug-in hibrit modeller olarak baktığımız zaman da 2019 yılı içerisinde C5 Aircross SUV’sinin hibrit versiyonunun ortaya çıkacağı söylenebilir. Paris Otomobil Fuarı bu haber verilmişti. Ayrıca Citroen 2019 Cenevre ve Şangay otomobil fuarlarında 2 adet elektrikli araç konseptini tanıtacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir