CITROËN Takımı Türkiye Rallisi İçin Hazır

CITROËN Takımı Türkiye Rallisi İçin Hazır

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. ayağı için geri sayım sürerken, Citroën’in o şampiyonada yarışacak takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT de hazırlıklarını tamamladı. Citroën, 13-16 Eylül tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan yarışlarda üç ekiple yer alacak.

Dünya Ralli Şampiyonası heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Almanya’da düzenlenen 9. ayağın ardından hız tutkunlarını Türkiye Rallisi’nin heyecanı sardı. Türkiye önceki yıllarda toplamda 6 ralli şampiyonasına ev sahipliği yapmış, 2003 – 2010 yılları arasında Antalya ile İstanbul’da yarışlar düzenlenmişti. Türkiye Rallisi, 8 yıl aranın ardından yeniden takvimde yerini aldı. Pilotlar ve takımlar, Marmaris’in benzersiz doğal güzellikleriyle çevrelenmiş toprak etaplarda en iyi puanı almak için mücadele verecekler.

Citroën Total Abu Dhabi WRT, Almanya Rallisi’nde iki ekip ile start almıştı. Takım, Türkiye Rallisi’nde üç ekip ile yer alacak. Türkiye Rallisi’nde Citroën Total Abu Dhabi WRT takımı adına Craig Breen – Scott Martin, Mads Østberg – Torstein Eriksen ve Khalid Al Qassimi – Chris Patterson mücadele edecek.

Bu sezon, her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroën serisinde Türkiye Rallisi için hazırlanan video da gösterime girdi. Citroën pilotu Craig Breen’in yarış hakkında temel bilgiler verdiği videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yarış Hakkında

Yarış 17 etaptan oluşuyor; özel etap uzunluğu 312.44 km.
Ekipler ve otomobiller, zorlu etaplar kadar yüksek sıcaklıkla da mücadele edecek.
Citroën, şimdiye kadar 6 kez düzenlenen Türkiye Rallisi’nde 4 defa podyumun en üst basamağında yer aldı; 2003 yılında Carlos Sainz (Xsara WRC), 2004 ve 2005 yılında Sébastien Loeb (Xsara WRC) ve 2010 yılında Sébastien Loeb (C4 WRC) takımını zafere taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir