Citroën’den Yol Tutmasını Önleyen Gözlük

Citroën, yolculukları daha konforlu hale getirmek için çözümler sunmaya devam ediyor. Ünlü otomotiv üreticisi şimdi de uzun yolculuklarda yol tutmasını engelleyen yaratıcı bir çözüm buldu.

Yaz aylarıyla birlikte, tatil için uzun karayolu seyahatleri arttı. Yolculuklarda akıllı telefon ya da tablet ile vakit geçirenler yol tutma problemi ile karşılaşabiliyor. Citroën bu problemi SEETROËN adını verdiği gözlükle çözüyor.

İstatistiklere göre, her üç kişiden biri, yaşamı boyunca en az bir kez yol tutması problemi ile karşı karşıya kalıyor. Avrupa’da bu problemi kronik olarak yaşayan 30 milyondan fazla kişi bulunuyor.

Citroën, Advanced Comfort programı kapsamında otomobil konforunda yaratıcı icatlara imza atmayı sürdürüyor. Otomobil üreticisi, SEETROËN adlı gözlükle yol tutması problemini ortadan kaldırıyor.

Citroën’i bu çözüme götüren, denizciler için geliştirilen bir başka çözüm oldu. Boarding RingTM teknolojisi kullanan SEETROËN gözlükleri, otomobil, otobüs veya trenle seyahat edenler için yol tutması problemini %95 oranında ortadan kaldırıyor.

Hem ön hem de yan taraflarda gözlüğü çevreleyen sıvılar yer alıyor. Bu sıvılarla ufuk çizgisi yeniden oluşturuluyor ve böylece bulantı probleminin önüne geçiliyor.

Citroën, SEETROËN gözlüklerinin tasarımımda Paris’teki kolektif tasarım stüdyosu 5.5 ile çalıştı. Gözlük, Citroën’in konfor felsefesine uygun olması için yüksek teknolojili yumuşak dokunuşlu beyaz plastik malzemeden üretildi.

SEETROËN nasıl çalışıyor?
Kullanıcıların yol tutma belirtisini hisseder hissetmez gözlüklerini takması gerekiyor. SEETROËN, 10-12 dakika içinde zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Böylece kullanıcı akıllı telefon ya da kitap gibi sabit bir nesneyle ilgilenebiliyor. Belirtilerin ortadan kalkmasıyla kullanıcılar gözlüklerini çıkarabiliyorlar.

SEETROËN, camsız olarak tasarlandı. Böylece numaralı gözlük kullananlar da dahil tüm aile fertleri
tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

SEETROËN gözlükleri, Citroën’in lifestyle mağazası olan lifestyle.citroen.com adresinden satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir