DS Automobiles, Yılın İlk Yarısında %14 Büyüme Kaydetti

Fransız premium otomobil üreticisi DS Automobiles, 2018 yılının ilk 6 ayında da ilerleyişini sürdürdü ve yüzde 14 oranında büyüme kaydetti.

DS markası, geliştirdiği stratejik plan ile her yıl DS 7 Crossback gibi çok özel ürünlerle tanıtım yaparak 6 global modele ulaşmayı hedefliyor. Markanın planı, 340 adetlik DS Store ağı ve satış noktalarını dijitalleştirerek çok kanallı bir satış frekansı oluşturmayı da kapsıyor. Planın üçüncü ana ekseni ise Only You adıyla son derece seçkin ve kişisel bir müşteri deneyimi sunmak. DS, yer aldığı pazarlarda büyümesini sürdürürken yeni satış noktalarıyla hizmet ağını da geliştiriyor.

DS Automobiles, global pazarlarda 31.754 adet satış gerçekleştirerek yılın ilk 6 ayında yüzde 14 büyüdü. Markanın yılın ikinci çeyreğindeki büyüme oranı yüzde 35 oldu.

Global lansmanı gerçekleştirilen DS 7 Crossback’i tercih eden DS kullanıcılarının yüzde 68’i en üst donanım seviyesini seçti. DS müşterilerinin yüzde 48’i bu tercihlerine, otonom sürüşe giden yolda önemli bir kilometre taşı olan sürüş destek sistemi DS Connected Pilot opsiyonunu da dahil etti.

DS 7 Crossback, ikinci nesil DS otomobillerinin ilk temsilcisi. Model, üç ay üst üste Fransa’nın C-SUV premium segmentinde lider olmayı başardı.

DS, toplamda 340 satış noktasına ulaştı. Temel pazarlara odaklanan markanın ilk pazarı Fransa. Pazar sıralamasında ikinci İngiltere, üçüncü İspanya, dördüncü Almanya ve beşinci Çin.

DS Automobiles, Avrupa pazarında 28.326 adet satış gerçekleştirdi ve yılın ilk yarısında yüzde 25 büyüdü. Markanın yılın ikinci çeyreğindeki büyüme oranı yüzde 43. DS Automobiles, ortalama her gün 1 nokta açarak yılın ilk yarısında 110 nokta daha açmış oldu ve Haziran sonunda Avrupa’da toplam 260 noktaya ulaşmayı başardı.

DS Automobiles, Fransa’da yüzde 20 artışla 13.400 adet satışa imza attı. DS Automobiles, Avrupa pazarında da büyümesini sürdürdü. İspanya’da yüzde 26,3 artış yakalayan marka, 2 bin 530 adet satış gerçekleştirdi. Almanya’da yüzde 28,7 artışla 2 bin 200 adet satış yapan DS Automobiles, İtalya’da yüzde 6,1 artışla 1500 adet; İngiltere’de de yüzde 24,3 artışla 3.900 adet araç sattı.

DS Automobiles, yakıt tipine göre premium segmentin en düşük dizel oranına sahip. Markanın satışlarının yüzde 53’ü benzinli, yüzde 47’si dizel olarak gerçekleşti.

Çin ve Güneydoğu Asya pazarında yüzde 35 gerileme yaşayan DS Automobiles, 2 bin 49 adet satış gerçekleştirdi. DS, nisan ayında düzenlenen Pekin Otomobil Fuarı’nda DS 7 Crossback modelini lanse etti ve en büyük 5. pazarı olan Çin’de 50 DS Store noktasına ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir