Dünya’nın İlk Lüks Hibrit SUV Modeli: Yeni Lexus RX Tanıtıldı

Lüks otomobil segmentinin önde gelen temsilcilerinden olan Lexus, dünyanın ilk lüks hibrit SUV modeli olma özelliği taşıyan Yeni Lexus RX modelinin tanıtımını yaptı.

Lüks otomobil segmentinde yer alan Japon otomotiv devi Lexus, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Yeni Lexus RX modelini dünyanın ilk lüks hibrit SUV modeli olarak lanse etti. Japon marka yakında 7 koltuklu versiyonu yollara çıkarmaya hazırlanıyor. RX L modeli ise üç sıra koltuk düzenine sahip olan versiyon olması ile premium otomobil almak isteyen müşterilerine yeni bir opsiyon veriyor.

Bundan tam 20 sene evvel kendi segmentini oluşturan RX, günümüzde hala popülaritesini koruyarak dünyanın farklı yerlerindeki birçok pazarda hala popülaritesi en yüksek olan otomobil modellerinden bir tanesi olma özelliğini devam ettiriyor. Gelecek yıl (2018) yılında yollara çıkarılması planlanan RX 350L ve RX 450hL modelleri markanın bildiğimiz konforunu ve lüksünü 7 kişilik oturma kapasitesi ile kombine ederek birlikte sunuyor.

Yeni Lexus RX - İç Mekan
Yeni Lexus RX – İç Mekan

Koltuklar Konfor Odaklı Tasarlandı

Lexus markası Yeni RX modelinin koltuklarını Omotenashi misafirperverliği anlayışı ile yüksek konfor sunmak üzere tasarladı. Koltuklar en önden en arkaya kadar aynı standartta yüksek rahatlığı kullanıcılarına sunuyor. Üç bölgeli klima özelliği ile en arka kısımda yer alan yolcular kendi oturma bölgelerinin sıcaklık değerlerini kendilerine göre ayarlayabiliyorlar. Öte yandan en arkada yer alan üç sıralı koltuklara ihtiyaç duyulmaması halinde bu koltuklar elektrikli olarak kapanabiliyorlar.

Yeni Lexus RX - İç Mekan
Yeni Lexus RX – İç Mekan

Yeni Lexus RX L modeli kaputunun altında benzinli ve hibrit motor olmak üzere farklı motor seçenekleri ile gelecek. Yani modelin iki adet versiyonu bulunuyor. 294 bg güç ve 358 Nm tork üretme kapasitesine sahip 3.5 litre V6 motorlu 350L, aktif tork kontrollü dört tekerlekten çekiş sistemi ile opsiyonel olarak kombine edilebiliyor. Hibrit 450h L versiyonu ise 3.5 litrelik V6 benzinli üniteyi elektrikli motor ile bir araya getiriyor ve toplam olarak 313 beygir güç üretebiliyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda (2017) tanıtılan Yeni Lexus RX modelinin çıkış tarihi henüz tam tarih olmamakla birlikte 2018 yılının ilk yarısında çıkarılacağı açıklandı.

DİĞER LEXUS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir