Elektrikli Audi PB18 Özellikleri Açıklandı – Direksiyon Ortalanabiliyor

Audi, elektrikli modeli PB18’in özelliklerini açıkladı. Ünlü otomobil üreticisinin tamamen elektrikli yeni spor otomobili, 680 beygirlik performansıyla tüm bakışları üzerinde topluyor.

Audi, yeni konseptinin örtüsünü Pebble Beach etkinliğinde kaldırdı; otomobil severleri bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Otomobil çevrelerinin “şaheser” olarak tanımladığı PB18 adlı yeni konseptte, yarış araçları ile hot hatch araçların bir karışımı gözler önüne seriliyor.

Yeni konseptin ön bölümü spor coupe tasarıma sahip. Yan bölümlerdeki hava kanallarının ise R8 modeli için bir önizleme niteliğinde olabileceği yorumları yapılıyor. Arka bölümde led far teknolojisinin kullanıldığı Audi PB18, 3 kapılı bir hatchback olarak tasarlandı.

Audi yeni konseptinde tamamen elektrikli 3 farklı motora yer verdi. PB18, bu motorların birinden 204 hp güç elde ediyor. Bu güç yalnızca ön aksa iletiliyor. Diğer iki motor seçeneği ile ise araç toplamda 612 hp güce ulaşıyor.

Audi PB18, standart sürüşlerde 680 hp güce kadar çıkabiliyor; 830 nm torka kadar ulaşabiliyor. Daha yüksek performans isteyenler için, anlık olarak 774 hp’ye kadar çıkılabiliyor. Aracın 0-100 km/s hıza ulaşma süresi ise yalnızca 2 saniye.

500 km’lik menzil mesafesi otomobil çevreleri tarafından biraz düşük bulunsa da araç, 800 voltluk şarj sistemi ile yalnızca 15 dakika içinde tamamen şarj edilebiliyor. 470 litrelik bagaj hacmine sahip konsept, kablosuz şarj imkanı da sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir