Elektrikli Honda Urban EV Seri Üretime Geçecek

Geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda duyurulan Honda Urban EV konsepti, retro ve şirin yapısıyla oldukça beğenilmişti. Seri üretim için hazırlık yapan Japon markanın ilk üretim örneği kamuflajlı olarak görüntülendi.

İki kapılı şehir içi model olarak tanıtılan Urban EV konsepti, seri üretim ayağında dört kapılı bir otomobile evrilmiş gibi görünüyor. Bundan dolayı tersine açılan kapı, klasik menteşe düzenine dönmüş. Ancak yuvarlak LED far-stop grubu, çıtasız kapılar ve gömülü kapı kolları gibi detaylar aynı korunuyor.

honda

honda

Honda Urban, ayna tarafında ise büyük bir sürpriz yapıyor. Yan aynalar yerine kamera kullanan araç, buradaki görüntüyü eş zamanlı olarak dijital dikiz aynasına aktarıyor. Geri görüş kamerasından alınan görüntünün de birleştirilmesi ile beraber dijital dikiz aynasının 180 derecelik açıya erişebildiği bildiriliyor.

honda

Honda, ilk elektrikli modelinin altyapısını gizli tutmayı tercih etse de 250 kilometre menzilsunulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca kompakt modelde tek silindirli küçük bir menzil uzatıcı motor da yer alabilir.

Urban’ın ne zaman tanıtılacağı ile ilgili resmileşen bir bilgi bulunmuyor. Ancak Japon üreticinin hedeflendiği gibi 2019’un ilk yarısında üretime başlayabilmesi için yeni modelini en geç Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’na yetiştirmesi gerekiyor. Bu nedenle Honda Urban’ı önümüzdeki günlerde kamuflajlı olarak daha sık göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir