Elektrikli Polestar 2, 27 Şubat’ta Online Satışa Çıkacak

Polestar 2 elektrikli modeli Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki asıl tanıtım öncesi 27 Şubat’ta online olarak görücüye çıkacak. Volvo’nun bağımsız performans markası olan Polestar 2’nin son aylarda birçok kez haberlerini paylaşmıştık. otomobilin 500 kilometrelik menzile ve 400 beygir güce sahip olacağını da gösteren bazı bilgiler veriliyordu.

Elimize geçen son bilgiler ışığında, yeni Polestar 2 dört kapılı coupe gövde stiliyle gelecek ve Tesla Model 3 ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olacak. Polestar 2 tasarımında Volvo’nun 40.2 konsepti ile benzerlikleri olduğu söyleniyor.

polestar

polestar

polestar

Akıllı telefon ya da tablet kullanarak girebileceğiniz interaktif siteden Polestar 2 uygulamasını indiriyorsunuz. Bu sayede Polestar 2’nin bilgi eğlence sisteminin sunacağı her donanımı inceleme şansınız oluyor. Google Maps, Play Books hatta Space Invaders benzeri “Polestar Space Warp” oyununu oynama şansına bile sahipsiniz. Polestar 2’nin kişiselleştirilebilir sürüş mekanikleri bu ekrandan yapılıyor. Otomobilin menzilini, kameralarını ve çarpışma uyarı sistemi gibi güvenlik uygulamalarını bu ekranda görmek mümkün.

Ayrıca Polestar 2’nin, Google Android HMI bilgi eğlence sistemine sahip dünyadaki ilk üretim modeli olacağı belirtiliyor. Volvo’nun CMA platformundan çıkan araçlarda görülecek. Polestar 2 ile aileye katılacak alan bu teknoloji daha sonraki aşamada SPA platformundan çıkan 560, 590, V90, XC60 ve XC90 gibi modellerde de yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir