Elektrikli Volkswagen ID.3 Üretimi Başladı

Volkswagen, elektrikli ilk modeli olan ID.3’ün üretimine başladı. E-Mobilite stratejisi kapsamında tamamen elektrikli olan ilk ünite olacak. Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel ve Volkswagen Grup CEO’su Dr. Herbert Diess katıldıkları bir törende, önümüzdeki günlerde yollara çıkacak olan ilk ID.3’ü banttan indirdi.

Volkswagen, etkileyici, temiz ve ulaşılabilir “e-mobilite”yi otomotivin geleceği olarak görüyor. Grup, önümüzdeki 10 yıl boyunca yaklaşık 70 yeni elektrikli model pazara sürülecek. ID.3, yeni elektrikli otomobil neslinde seri üretimi başlayacak ilk model olacak.

Volkswagen

Volkswagen

Temiz, etkileyici ve ulaşılabilir “e-mobilite”yi otomotivin geleceği olarak gören, aynı zamanda karbon nötr mobiliteye ulaşmanın en iyi ve en etkili yolu olarak tanımlıyor. Hedef, e-mobiliteyi mevcut niş pozisyonundan çıkarıp toplumda merkezi bir konuma getirmek.Model e-mobilite için özel olarak tasarlandı ve bu teknolojinin sunduğu fırsatları sonuna kadar kullanıyor.

Volkswagen, içten yanmalı motorlar üreten fabrikayı tamamen elektrikli otomobil üreten bir tesise çevirerek, dönüşümcü ilk otomobil üreticisi unvanını da aldı. 2018 yılında start verilen dönüşüm 2021’de tamamen tamamlanacak. Zwickau tesisleri Avrupa’daki en büyük ve en verimli elektrik otomobil fabrikası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir