EURO NCAP’tan Yeni Citroen C3 Aircross’a 5 Yıldız

Yeni Citroën C3 Aircross, Euro NCAP çarpışma testlerini 5 yıldızla tamamladı, yolcularına tam güvenlik sunduğunu bir kez daha kanıtladı.

2017’nin Kasım ayında Türkiye pazarında satışa çıkan yeni Citroen C3 Aircross, kapsamlı güvenlik donanımları ve yolcu korumasını, sıkı kurallara sahip 2017 Euro NCAP protokolünde de gösterdi, testlerden 5 yıldız aldı.

Euro NCAP tarafından düzenlenen 2017 testlerinde en iyi puanları alarak güvenlik kalitesini doğrulayan yeni Citroen C3 Aircross, fonksiyonel iç mekan özellikleri, canlı tasarımı ve verimli motorlarının yanı sıra, yaya güvenliği, aktif ve pasif güvenlik ve sürücü destek teknolojileriyle de tercih edilecek bir otomobil olduğunu gözler önüne sermiş oldu. C3 Aircross, sürüş güvenliğindeki başarısını 5 yıldızlı derecelendirmeyle ispatladı.

Yeni C3 Aircross, gövde sağlamlığıyla “Yetişkin Yolcu Koruması” olarak adlandırılan bölümde yüzde 85 gibi yüksek bir oran ve 32,6 puan aldı. İki farklı önden çarpışma testinden biri olan “Karşılıklı Deforme Olabilir Bariyer ile Önden Çarpışma” testinden 8 üzerinden 7,8 puan alan Yeni C3 Aircross, “Tam Genişlikle Önden Çarpışma” testinden de 8 üzerinden 7,7 puan aldı. Yeni C3 Aircross’un önden ya da yandan aldığı darbelerde ise 6 ve 10 yaşındaki çocukları temsil eden çarpışma testi mankenlerinin hiçbiri hasar görmedi.

Yeni Citroen C3 Aircross, ön tamponuyla da 2017 yılında yapılan Euro NCAP değerlendirmelerinde segmentindeki en yüksek oranlardan birini elde etti; yayaların bacak bölgesindeki koruma alanında, yaya koruması anlamında toplamda yüzde 64 oran ve 27 puan kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir