Euromaster, Ücretsiz Motor Yağ Bakımı İçin Tarih Verdi

Michelin Grubu bünyesinde bulunan  Euromaster, yağ değişimi kampanyasıyla otomobil sahipleri için bir fırsata daha imza atıyor.

31 Mayıs’a kadar Euromaster, Mobil1 motor yağlarında 119 TL + KDV’ye yağ değişim fırsatı sunuyor. Ayrıca ücretsiz olarak yapılacak olan  check-up imkanı da sunan Euromaster servislerinde, konusunda uzman servis çalışanları, otomobil sahiplerinin en doğru motor yağını seçmesine de yardımcı oluyorlar.

Sorunsuz bir motor için, uzmanlar, motor yağının düzenli olarak kontrol edilmesini ve yılda en az bir kere değiştirilmesini öneriyor. Mobil1 ürünleri, dizel motorların 225 bin kilometreden sonra bile ilk günkü gibi performans sergilemesini sağlamasıyla dikkat çekiyor.

 

Yağ değişimi neden yapılır, araçlara faydaları nelerdir?

Araç için en önemli noktalardan birisidir yakıt. Motor yağı zamanla bozulup etkisini yitireceğinden, düzenli kontroller ve yılda en az bir kez yağ değişimi gereklidir. Motor yağının bozulmasına etki eden durumların başında da  başında şehir içi kullanımlar, yüksek devirli sürüşler, yanma kalıntıları, nem ve toz gelir.

Araçların motor yağı yapılan basıncın metale zarar vermesini engeller. Tazelenen motor yağı uzun vadede motorun yanmasını, motorun aşınmasını ve motorun aşırı ısınmasını önler. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sayede büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızı daha uzun süre kullanıp, yakıt tüketiminizi optimize ederek ekonomik açısından memnun olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir