Expo 2020’nin Resmi Otomotiv İş Ortağı Nissan Oldu

NISSAN Motor Co. Ltd ile Expo 2020 Dubai, Intelligent Mobility’nin geleceğine yön vermek için güçlerini birleştirdi. NISSAN, Expo 2020 Dubai organizasyonuna Intelligent Mobility vizyonu ile elektrikli araçlardan oluşan bir filo hazırlayacak.

Expo 2020 Dubai’nin resmi otomotiv iş ortağı olan NISSAN, Expo 2020 filosuna Intelligent Mobility ile donatılmış elektrikli araçların da dahil olduğu yeni nesil araçlar sağlayacak. Dünyanın en çok satan elektrikli otomobil NISSAN LEAF, böylece Ortadoğu’da ilk kez büyük bir organizasyonda kullanılmış olacak. İşbirliğindeki amaç, bölgede elektrikli otomobil kullanımını desteklemek ve yaygınlaştırmak. 2020’de gerçekleştirilecek dev organizasyonda NISSAN Intelligent Mobility yakından tanıtılacak.

İşbirliği anlaşmasına, BAE Dış İşleri Bakanı ve Dubai Expo 2020 Bürosu Genel Müdürü Ekselansları Reem Al Hashimy ile NISSAN Orta Doğu Başkanı ve Afrika, Orta Doğu ve Hindistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kalyana Sivagnanam imza koydu.

Ekselansları Reem Al Hashimy, dünyanın en önemli organizasyonunun insanoğlunun yaratıcılığına sahne olduğuna dikkat çekti. Elektrikli araç teknolojilerinin mobiliteyi daha akıllı ve sürdürülebilir kılacağını ifade eden bakan, NISSAN’ın da bu değişimin öncülerinden biri olduğunu söyledi; bu önemli markayı milyonlarca insanı ağırlayacak Expo 2020’de resmi otomotiv ortağı olarak görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

NISSAN Orta Doğu Başkanı ve Afrika, Orta Doğu ve Hindistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kalyana Sivagnanam da Expo 2020 Dubai organizasyonunda resmi otomotiv ortağı olarak yer almalarının, vaat ettikleri, mobilitenin geleceğini şekillendirmek ve inovasyon ile daha yaşanabilir bir dünya tesis etmek vizyonun kanıtı niteliğinde olduğunu söyledi. Sivagnanam, sürdürülebilir ve yenilikçi ürün gamlarıyla mobilite sektöründe devrim yapmaya odaklanan otomotiv markası olarak, böyle büyük ve önemli bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Kalyana Sivagnanam, BAE Vizyon 2021 kapsamında sürdürülebilir ulaşımın ana hedef olmayı sürdürdüğünü, NISSAN’ın da bu sektörün gelişimine yön vermeye devam ettiğini söyledi. “Yeni sıfır emisyonlu NISSAN LEAF, otomobillerin motor ve aktarma organları, sürüş biçimleri ve topluma entegrasyonu noktasında şirketimizin yenilikçi yaklaşımını gözler önüne seren NISSAN Intelligent Mobility teknolojisini bünyesinde barındırıyor.” diyen Kalyana Sivagnanam, NISSAN’ın Intelligent Mobility vizyonunun BAE hükümetinin karbon emisyonlarını azaltma ve elektrikli araç kullanımını ülke genelinde yaygınlaştırma arzusuyla mükemmel biçimde örtüştüğünü de söyledi.

NISSAN, organizasyonun hazırlık ve transferler aşamaları da dahil tüm etaplarında kullanılmak üzere Expo 2020 filosuna sedan, SUV, pikap ve otobüs olmak üzere 1000 civarında araç sağlayacak. Marka, yol yardımı, bakım, sigorta ve Expo 2020 filo markası gibi yan hizmetlerle de filoyu destekleyecek.

Kapılarını 20 Ekim 2020’de açacak olan Expo 2020, 4.38 km2 alana kurulacak. Yüzde 70’i BAE dışından olmak üzere dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçi beklenen organizasyona, ülkeler, işletmeler, çok taraflı kuruluşlar ve eğitim kurumlarının da aralarında bulunduğu 200’den fazla katılımcının katılacağı öngörülüyor.

Mobilitenin geleceğine yön vermeyi sürdüren NISSAN, Dubai Uluslararası Otomobil Fuarına da damga vurdu. Nissan, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili yeni NISSAN LEAF’in yanı sıra, spor tasarımlı yüksek performanslı elektrikli otomobil prototipi NISSAN BladeGlider’ı ve Maxima SR versiyonunun tüm önemli özelliklerini barındıran Maxima Midnight Edition 2018 modelini de tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir