FCA Çalışanları Eve Gönderildi

Olayla ilgili iki kaynağın söylediğine göre, bir teknik destek çalışanı novel koronavirüs ile enfekte olduktan sonra hayatını kaybetti ve bunun ardından merkezdeki tüm çalışanlar evlerine gönderildi. Detroit Free Press, ölen kişinin sendikasız bir FCA çalışanı olduğunu ve 50’li yaşlarda olduğunu yazdı. Çalışan, dinamometreler için teknik destek sağlamakla görevliydi. Olayın duyulmasından hemen önce FCA teknoloji merkezi personeli için evden çalışma uygulaması başlatmıştı. Bu kapsamda firma içindeki bazı faaliyetler de geçici süreliğine durdurulmuştu.

Firma olayla ilgili “Kurumumuzda Covid-19 vakaları görülmüştür ancak çalışanlarımızın özel hayatına duyduğumuz saygı nedeniyle kimliklerini açıklamayacağız ve başka yorum yapmayacağız.” dedi.

FCA’nın dünya genelindeki binlerce beyaz yakalı personeli şu anda evden çalışıyor. Faaliyetin devam ettiği iş yerlerinde sıkı hijyen ve sosyal mesafelendirme tedbirleri alındı. Firma sendikalardan ve çalışanlardan gelen baskı nedeniyle bazı fabrikalarında üretimi de durdurdu. Eyalette sokağa çıkmak ve ticari faaliyetler sınırlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir