Ferrari 720 HP’lik 488 Pista Spider Modelini Tanıttı

Ferrari, yepyeni modeliyle bir kez daha otomobil dünyasında dengeleri alt üst etmeye hazırlanıyor. Ünlü otomobil üreticisi, yeni modeli 488 Pista Spider’ı Kaliforniya’daki Pebble Beach’te düzenlenen dünyaca ünlü Concours d’Elegance etkinliğinde tanıttı.

Ferrari 488 Pista Spider, Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri’nden üçüncü kez dünyanın en iyi motoru ünvanıyla dönen 720 HP gücündeki çift turbo beslemeli V8 motoruyla benzersiz bir performans sunuyor. 1,92 kg/HP’lik ağırlık-güç oranıyla dikkatleri üzerine çeken yeni model, Ferrari’nin 50. üstü açılabilen karosere sahip modeli olarak da tüm bakışları üzerinde topluyor.

Ferrari 488 Pista Spider

Ferrari, dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olarak nitelendirilen Kaliforniya’daki Concours d’Elegance etkinliğinde, otomobil severlere unutamayacakları bir sürpriz hazırladı. Markanın, Ferrari 360 Challenge, 430 Scuderia ve 458 Speciale’deki V8 geleneğinin son temsilcisi Ferrari 488 Pista’nın üstü açılabilen versiyonu 488 Pista Spider tanıtıldı. Ferrari’nin üstü açılabilen 50. otomobili olarak tanıtılan 488 Pista Spider, 1.92 kg/HP ağırlık/güç dağılımıyla da çok önemli bir başarıya imza atıyor.

Ferrari bu yeni modelinde, Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri’nde üçüncü kez dünyanın en iyi motoru seçilen 3902 cc hacimli, çift turbo beslemeli, 720 HP gücündeki V8 motora görev veriyor.

Ferrari 488 Pista Spider Kokpit

Ferrari 488 Pista Spider, aerodinamik tasarım özellikleriyle göz dolduruyor. Aracın iç mekanında ise alkantara ve karbon fiber malzemelere ağırlık verildiği görülüyor.

Ferrari 488 Pista Spider, 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 2,8 saniyede ulaşıyor; aracın maksimum hızı ise 340 km/s.

Ferrari 488 Pista Spider

20 inçlik berlinetta stili jantlara yer verilen model, yüzde 20 hafifletilmiş karbon fiber jantlarla da tercih edilebiliyor. Ferrari 488 Pista Spider’da, yol tutuş ve fren konusunda dünyanın en iyisi konumuna getiren F1-Trac, manyetoreolojik süspansiyon sistemi; E-Diff3 diferansiyel kilidi ve dünyada ilk kez kullanılan, kaliper fren basıncını ayarlayan özel bir yazılımın kullanıldığı Ferrari Dynamic Enhancer sistemi ile sürüş keyfi zirveye ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir