Ferrari 812 Superfast Özellikleri 2018

 

Kanı hızlandıran bir araç hayal ettiniz mi? Sürüş keyfinin yanında kendisine hayran bırakacak kadar göz alıcı, rakipsiz ve adıyla uzun senelerdir yaşanan bir marka.

Ferrari.

Spor arabaların en lükslerinden birisi olan Ferrari, şimdi takıma yeni giren oyuncusunu tanıttı. 2018 yeni çıkan arabalar modeli kısmının en başarılılarından birisi olmaya aday gösterilen, Ferrari 812 Superfast gerek tasarımı gerekse motor gücüyle hayal etmeye bile değer noktada.

Ferrari GTC4Lusso ve 488 modelleriyle iddialı girişlerini yapmış ve sıradaki için heyecanlandırmaya başlamıştı. Durum o ki yeni oyuncak herkesin beklediği ölçülerin bile dışında. Kan kırmızı bir model, fişek gibi bir motor, en konforlu duruşuyla yolları ağlatan bir sistem ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan 2018 Ferrari 812 Superfast pek özelliğe sahip olmasıyla beraber anılıyor.

İtalyan üreticiler Ferrari 812 Superfast için, 6.5 litre V12 safkan motor kullanımını gerçekleştirdi. Bu hacime sahip olarak üretilen Ferrari mevcuttu ama 800 ps gücüne sahip olabilecek düzeyde olmamıştı. Bu nedenle üretimi gerçekleştirilen modeller arasında kendisine katarak yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Ferrari 812 Superfast adından bazı sinyalleri kullanıcılarına vermek üzere tasarlanmıştır. Araç %46/53 (ön ve arka ağırlık) olarak dağılım göstermektedir. Kuvvetli olan motor hacmine rağmen boş alan ise 1525 kg. Araç 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlayabiliyor ve 340 km/s hıza ulaşabilmektedir.

Ferrari 812 Superfast motor özellikleri ile beraber aracın iç kısmına da iddialı parçalar ile oluşturmaktadır. Özellikle direksiyon simidi, sert hatlar ve kırmızı, siyah çizgiler ile detaylandırılmıştır. Agresif bir yapıyı barındıran kuvvetli parçalar ile gücünü her anlamda hissettiren Ferrari 812 Superfast, sürücüne yol keyfini fazlasıyla yaşatacağa benziyor.

Performans açısından da yakıt tüketimine baktığımız zaman, Co2: 14.9 / 340 g/km oranı vermek mümkündür.  4657 uzunluğu, 1276 mm olan yüksekliği ve 1971 olan genişliği ile beraber Ferrari, yılların hakkını vererek bir kez daha iddialı bir markayı kullanıcısına sunmanın da haklı gururunu yaşamaktadır.  Dokusu, rengi, ve özellikleri ile beraber bütünsel bir güzelliğe ve araç piyasası içinde iddiaya sahip olan marka adından bahsettirmeye geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir