Ferrari, yeni üstü açılabilir modeli Portofino’nun lastikleri için Bridgestone’u seçti

Portofino’nun lastik tedarikçisi olan Bridgestone, yeni Ferrari modelinde Potenza S007’yi kullanacak. Bu lastikleri orijinal ekipman olarak tercih edecek Portofino kullanıcıları, model için özel olarak tasarlanan ultra yüksek performanstan yararlanabilecek ve RFT teknolojisinin sağladığı yüksek emniyet özellikleriyle güvenle yolculuk edebilecek.

Ünlü lastik üreticisi Bridgestone, Ferrari’nin yeni üstü açılabilir, 2+2 koltuklu modeli Portofino için patlasa da yol alabilen RFT teknolojisine sahip lastik üretecek. Ferrari, yenilikçi modeli için Bridgestone Potenza S007’yi seçti. Bu lastikler, sıra dışı performans ve emniyetli sürüş imkanıyla yolculukları daha güvenli hale getiriyor.

Bridgestone EMEA Bölgesi Orijinal Ekipman Başkan Yardımcısı Cristophe De Valroger, Ferrari Portofino’nun spor sürüş performansı ile konforu mükemmel bir şekilde birleştirdiğini söyledi. “Bu da lastik üreticilerini en iyi performansı sağlayacak lastikleri üretme konusunda teşvik ediyor” diyen De Valroger, olağanüstü özelliklere sahip model için, tasarımı, testleri ve üretimi Japonya’da yapılan, patlasa da yol alabilen lastikleri tedarik etmekten duydukları heyecanı dile getirdi.

Bridgestone’nun patladığında bile yol alabilen Potenza S007 RFT lastikleri, yenilikçi malzeme ve teknolojilerle Portofino modelinin sportif sürüş özelliklerine uygun olacak biçimde, yüksek hızlarda dayanıklılık ve G viraj alma özellikleriyle harmanlanarak tasarlandı.

Geniş dış omuzlu asimetrik tasarımı ekstra sert bloklarla güçlendirilmiş olan lastik, mükemmel direksiyon hakimiyeti sağlıyor. Bu tasarım aynı zamanda kuru zeminlerde lastiğin yol tutuş performansını da iyileştiriyor.

Lastiği çevreleyen oluklar ise su tahliyesini etkin bir şekilde gerçekleştiriyor ve üstün bir ıslak çekiş performansı sunuyor. Tüm bu özelliklere, Bridgestone’un RFT teknolojisi de eklenince, sürücülere güvenli bir yolculuk deneyimi ve lastiklerinde oluşabilecek delinme vb hasarlarda araçlarını kontrol altında tutabilme şansı sağlanıyor. RFT teknolojisi sayesinde Bridgestone kullanıcılarına saatte 80 kilometre hızla 80 kilometre boyunca yol almaya devam etme ve güvenli bir duruş sağlama fırsatı sunuluyor.

Bridgestone, 245/35ZRF20 (91Y) ve 285/35ZRF20 (100Y) ebatlarındaki Potenza S007 modelini Ferrari’nin Maranello’da bulunan üretim tesislerine temin edecek.

Bridgestone ile Ferrari’nin ortaklığı 90’lı yılların başına dayanıyor. Bridgestone, 1990’da üretimine başlanan Ferrari 348 modelinden itibaren, Maranello üretim tesislerinde üretilen Ferrari araçları için lastikler tasarladı ve orijinal ekipman tedarikçisi olarak lastik temin etti.

Bridgestone’nun Potenza S007 modeli, 8 silindirli 488 GTB ve Spider spor modelleri için tercihler dahilinde sunulan orijinal ekipman lastikleri aynı zamanda. Bridgestone, 1999 ve 2010 yılları arasında Scuderia Ferrari Formula One takımının Potenza F1 yarış lastiklerinin tedarikçiliği görevini de üstlendi. Bu dönemde Scuderia Ferrari Formula One takımı, Formula One World Constructors yarışlarında 8 kez, Drivers yarışlarında ise 7 kez şampiyonluğa ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir