FerrariHaberlerYeni Araba Modelleri

Ferrari’den Yeni SUV : Purosangue – Özellikleri ve Fiyatı

Ferrari, yeni SUV modeli Purosangue için kolları sıvadı. İtalyan üreticinin, bir süredir yeni bir crossover için çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu. Ferrari, yeni SUV modeli hakkında beklenen açıklamaları yaptı.

Yeni modelin adı “Purosangue”. Ferrari’nin 2022’nin sonuna doğru piyasaya sürmeyi planladığı modelin adı “safkan yarış atı” anlamına geliyor.

Ferrari CEO’su Louis Camilleri, 2022 Ferrari Purosangue’de benzinli motor seçeneğinin yanı sıra hibrit motor seçeneğine de yer vereceklerini açıkladı. 2022 Ferrari Purosangue, markanın ilk 5 kapılı modeli olacak.

Ferrari, yeni SUV’da kullanacağı platformu da duyurdu. Motor, aracın ön bölümünde konumlanacak, şanzımana arka bölümde yer verilecek. Bu sayede aracın ağırlık dağılımı eşitlenecek. 4 tekerlekten çekiş sistemi ve hibrit sistem de bu platform tarafından desteklenebilecek. Elektrikli versiyonda ise ünite arka bölümde konumlandırılacak.

2022 Ferrari Purosangue SUV, markanın 5 kapılı ilk modeli olması açısından da ayrı bir önem kazanıyor. Yıllık üretiminin 10 bin üzerinde olması beklenen 2022 Ferrari Purosangue’ın fiyatının belirlenmesi için otomobil severlerin bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı