Fiat Professional 2018’de de İddialı

2017 yılı, Fiat Professional için başarılı bir yıldı. Güçlü ürün gamını tüm yurda yayılmış güçlü bayii teşkilatıyla müşterilerine ulaştıran ve en iyi müşteri deneyimini yaşatmak için hizmetlerini sürekli geliştiren Fiat Professional, Türkiye otomotiv pazarındaki iddiasını sürdürdü.

2017’de Türkiye’de toplamda 233 bin ticari araç satışının gerçekleştiğini söyleyen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, aynı dönemde 58 bin adet ticari araç satışı yapan Fiat Professional Ailesi’nin pazardan yüzde 25 pay aldığını belirtti.

Altan Aytaç, satış adetleri göz önüne alındığında Fiat Professional markası açısından İtalya’dan sonra en iyi performans gösteren ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı. Aytaç, 2017 yılının hem Fiat hem de Fiat Professional markalarının büyüme yılı olduğunu kaydetti.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, Türkiye’de üretilen Doblo ve Fiorino’nun, 50 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşarak kendi sınıflarının en çok satan modelleri olduğunu da söyledi. “Ducato ve Fullback modellerimizle de 7500 adedin üzerinde bir satış gerçekleştirdik” diyen Aytaç, 2018 yılında 60 bin adetlik satış rakamına ulaşarak pazar paylarını arttırmayı hedeflediklerini de belirtti. 2018 yılına iyi başladıklarını söyleyen Aytaç, pazardaki mevcut durumlarını koruduklarını; Doblo ve Fiorino’nun 2018 yılının ilk dört ayında da kendi sınıflarındaki liderliklerini sürdürdüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir