Fiat Türk Basketboluna Destek Oluyor

Fiat, Türk basketbolunun geleceğinin şekillenmesinde büyük bir öneme sahip olan Basketbol Gençler Ligi’nin finallerinde ana sponsoru oldu. Rekabetin ve sportmenliğin ön planda olduğu organizasyonda “en değerli” oyuncu Fiat Egea ile ödüllendirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Türk basketbolundaki genç yetenekleri keşfetmek, genç sporcuların inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmek ve profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nde Dörtlü Final düzenledi. Finalin ana sponsorluğunu Fiat üstlendi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalarda, Anadolu Efes, Banvit, Darüşşafaka Basketbol ve Fenerbahçe Doğuş takımları kıyasıya mücadele etti.

Basketbolseverlerin ücretsiz olarak izlediği maçların sonunda gülen taraf Anadolu Efes oldu. Dörtlü Final’de Anadolu Efes takımının oyuncusu Yiğitcan Saybir de ligin “En Değerli Oyuncusu” olarak belirlendi. Fiat, Yiğitcan Saybir’e Fiat Egea hediye etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Gençler Ligi’ni hayata geçirmekten duydukları mutluluğu ifade etti. Türkoğlu, sezon başında “Sahne Gençlerin” sloganıyla başlattıkları Basketbol Gençler Ligi sayesinde profesyonelliğe geçmiş fakat sahada süre bulamayan gençlerin rekabetçi bir ortamda kendilerini geliştirmelerini sağladıklarını söyledi. Ligdeki 20 takımın sezon içerisinde kıyasıya rekabetine şahit olduklarını da kaydeden Türkoğlu,

Dörtlü Final karşılaşmalarını büyük bir zevkle izlediklerini belirtti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, “Türk basketbolunun gelişimine katkı sağlayacağına inandığım Basketbol Gençler Ligi’nin ilk sezonunun şampiyonu Anadolu Efes’i yürekten kutluyorum” dedi. Finalin en değerli oyuncusu Yiğitcan Saybir’e Fiat Egea hediye eden Fiat’a da organizasyona desteklerinden ötürü teşekkür eden Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Basketbol Gençler Ligine ilk günden beri desteklerini esirgemeyen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi baş antrenörlerine ve tribünleri dolduran tüm seyircilere de teşekkürlerini sundu.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç da yarım asırdır Türkiye’de basketbola hizmet eden Tofaş Spor Kulübü’nün ana destekçisi Fiat markası olarak, uzun yıllardır sporun ve sporcuların destekçisi olduklarını söyledi. Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte oldukları her projeden büyük mutluluk duyduklarını belirten Aytaç, böylesi bir organizasyon ile genç sporculara destek olmanın memnuniyeti içinde olduklarını da vurguladı. Aytaç, genç basketbolcuların kariyerlerinde yol açmak üzere 2017-2018 sezonunda ilk kez hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi’nin Türk Basketboluna büyük katkı sağlayacağına inandığını da kaydetti. Sezon şampiyonu Anadolu Efes’i ve finalin en değerli oyuncusu seçilen Yiğitcan Saybir’i tebrik eden Aytaç, müsabakalarda ter döken genç sporcuların yakın bir gelecekte daha üst liglerde ve uluslararası müsabakalarda boy göstereceğine dair inancını da dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir