Ford, 2020 Model Explorer’ın Hazırlıklarını Sürdürüyor – İşte Belli Olan Özellikleri

Dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin’de düzenlenen Pekin Otomobil Fuarı, sektöre ilişkin birçok yeniliğin duyurulduğu bir platform aynı zamanda. O yenilik haberlerinden biri de Ford’dan geldi. Ford, altıncı nesil Explorer modeli için çalışmalara başladığını duyurdu.

Yeni Explorer’ın yola çıkış tarihi 2019. Model, arka-ön-dört tekerlekten çekiş sistemlerinin tümüne sahip olacak. Yayınlanan görsele göre, 2020 Ford Explorer’ın tekerlek etekleri daha büyük, kaputu daha kısa olacak.

2020 Ford Explorer’ın üretimine Çin’de başlanacak, ardından üretime Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fabrika da dahil olacak. Chicago’daki fabrika Aviator modelinin de üretildiği yer aynı zamanda.

2020 Ford Explorer’ın, 3.0 litrelik motor ile kombine edilen hibrit üniteye ile yollara çıkması bekleniyor. Bu motor seçeneğinde 10 vites otomatik şanzıman görev yapıyor. 3.0 litrelik ve 2.3 litrelik motorlar da diğer seçenekler arasında.

Otomobil tutkunlarının, 2020 model Ford Explorer ile tanışmak için 2019 Detroit Otomobil Fuarı’nı beklemesi gerekecek. Fiyatına gelince… 2020 Ford Explorer’ın başlangıç fiyatının 30 bin dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyonun fiyatının ise 50 bin dolar dolaylarında olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir