Ford 40 Yeni Elektrikli Araçla Geliyor

Amerikan otomotiv devi Ford, geçen hafta March 1 adlı yeni bir elektrikli crossover modelinin tanıtımını yapmış ve bu model büyük ilgi görmüştü. Ford şimdi ise 40 adet yeni elektrikli modelin yakın gelecekte geleceğini açıkladı.

Otomotiv sektöründe farklı sebeplerden ötürü ibre giderek çevre dostu araçlar lehine doğru kayıyor. Dolayısıyla otomotiv devleri de yeni çıkaracakları modeller hakkındaki stratejilerini bu yönde belirliyorlar. Bu markalardan bir tanesi olan Ford, geçtiğimiz hafta Marct 1 adlı yeni elektrikli crossover modelinin tanıtımını yapmıştı. Amerikan otomobil üreticisi şimdi ise yakın gelecekte Ford marka 40 yeni elektrikli otomobil modelinin yollarda olacağını duyurdu.

Reuters tarafından yapılan habere göre Bill Ford, 2022 yılına kadar 40 adet plug-in hibrid ve elektrikli aracını Ford müşterilerinin beğenisine sunmak üzere 11 milyar dolar tutarında yatırım yapacaklarına dair duyuruyu yapmak için Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nı fırsat bildi. Amerikan şirket detaylara girmekten kaçındı ancak söz konusu araçların 16 tanesinin elektrikli, geri kalanının ise hibrit model olacağını teyit etti.

Yapılan bu plan doğrultusunda tabii ki yepyeni Ford modelleri de çıkacak. Ancak birçok Ford marka çevre dostu araç halihazırda markanın ürün gamında yer alan modeller üzerinden olacak. Bu modeller arasında Mustang, Transit ve F-150 gibi segmentinin önde gelen modelleri yer alıyor. Bu modeller elektrikli motor seçenekleriyle donatılacak. Öte yandan Mustang ve F-150 modellerinin hibrit versiyonları ise 2020 yılına kadar piyasaya sürülmüş olacak.

Söz konusu bu araçlardan kaç tanesinin Türkiye pazarına sürüleceği sorusu ise şimdilik belirsizliğini korumaya devam ediyor.

FORD İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir