Ford Ticari Ailesinin En Yeni Üyeleri Ford Otosan’ın Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Ford Otosan, hafif ve orta ticari araç ailesinin en yeni üyeleriyle ilk aile fotoğrafını verdi.

Ford ticari araçlar, pratik, hareketli, optimum kullanım maliyetli ve düşük yakıt tüketimi sağlayan yapılarıyla ticaret dünyasında adeta bir simge haline geldi.

Transit Courier, Transit Custom Van, Transit Van, Transit Connect, Transit Kamyonet, Ranger, Tourneo Courier, Transit Minibüs, Tourneo Custom ve Tourneo Connect, Ford ticari araç ailesinin en yeni üyeleri. Ford Otosan’ın düzenlediği etkinlikte ilk kez bir araya geldiler, aile fotoğrafı verdiler. Etkinlik, Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Ford Otosan, Türkiye’de ve dünyada Ford müşterilerinin araçlarını nasıl kullandığını ve hangi donanımlara önem verdiklerini detaylı bir şekilde araştırdı, analiz etti. O araştırmanın sonunda Ford ticari araç ailesi, müşteri beklenti ve isteklerine göre yenilendi. Yepyeni Ford ticari araçlar segmentinde ilk ve tek birçok yenilikle geldi.

Sınıfının en geniş yükleme kapasitesini sunan ve böylece daha fazla alan, daha fazla kullanışlılık ve daha fazla konfor sağlayan ticari araç ailesinin üyeleri, daha rafine ve sofistike iç tasarımlarıyla birlikte geldi. Sınıfında bir başka ilk ve tek özellik olan koltuk konfigürasyon olanakları ve araç içi eğlence sistemleriyle Ford ticari araçlar her yolculukta üst düzeyde konfor sunuyor.

“Teknolojilerimizi sürekli geliştiriyoruz”

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Türkiye’nin en köklü ve en büyük sanayi şirketi Ford Otosan olarak en genç ticari ailesini sahneye çıkarmaktan gurur duyuyoruz” sözleriyle başladığı konuşmasında, 50 yılı aşkın süredir ürettikleri Transit ve sonrasında gelişen ve büyüyen ticari araç ürün portföyleriyle Türkiye ve Avrupa pazarlarındaki ticari araç liderliğini kesintisiz bir şekilde sürdürdüklerini söyledi. Yücetürk, Ford Otosan’ın, geçen yıl hafif ve orta ticari araç pazarında satışlarını 71.214 adede ulaştırarak pazar payını yüzde 30,5’e yükselttiğini böylece Türkiye ticari araç pazarındaki liderliklerini bir kez daha pekiştirdiklerini söyledi. Özgür Yücetürk, Avrupa pazarına da değindi, Ford’un son 2 yıldır sürdürdüğü pazar liderliğinin yanı sıra son 25 yılın en iyi ocak ayı satış başarısını da yakaladığını vurguladı, böylece Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araç markası olduklarını söyledi. “Ford ticari araçlarının 1 numara olmasının arkasında hem müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutmamız hem de kendimizi sürekli geliştirmemiz yatıyor” diyen Yücetürk, Ford’un müşterilerin talep ettiği esneklik, yenilik, sağlamlık ve verimliliği en üst seviyede sağlayan teknolojilerini sürekli olarak geliştirdiğini de belirtti.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk sözlerini, “5 binden fazla versiyonla müşterinin ihtiyaçlarına uygun ürün teslim edebilme yeteneğine sahip olan Ford Otosan, terzi dikimi inceliği ile müşteriye ihtiyaç duyduğu esnekliği sağlıyor” diye sürdürdü. Bu anlayışla özellikle şehir içerisinde müşterilerine, kullanım ihtiyaçlarına yönelik fonksiyonel çözümler sunduklarını belirten Yücetürk, Ford ticari araçların sınıfında en geniş yükleme ve yük taşıma kapasitesi sunduğunu da hatırlattı.

Yücetürk, en geniş yan kapı açıklığı ve kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması ile yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasının sağlandığını, sürücü destek teknolojileri içinde standart olarak sunulan elektrikli katlanır aynanın da özellikle şehir içindeki dar sokaklarda sürücülerin hareket kabiliyetini arttırdığını söyledi. Yücetürk, “En son teknolojilerle donattığımız en yenilikçi araçlarımızın her parçası ve bileşeni, sağlamlığı ve dayanıklılığı en üst düzeye çıkarıyor. Araçlarımız, geniş motor ailesinin sunduğu verimlilik ile ticaret hayatının gereklerini yerine getiriyor.” diye konuştu.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, markalarının başta üretim, ihracat ve istihdam olmak üzere Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığını, ürettikleri ticari araçlarla Türkiye’nin ticaret hayatına dolaylı bir katkı sunmaktan da gurur duyduklarını ifade etti. Özgür Yücetürk, ticari araçlarda yenilenen ürün portföyleri ile yıllardır sürdürdükleri liderliklerini devam ettirmeyi hedeflediklerini de bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir