Genç Motor Sporları Tutkunları “Egea Gençler Kupası” ile Bursa’da

Yetenekli gençleri motor sporları dünyasına kazandırmayı amaçlayan Fiat Motor Sporları Takımı, “Egea Gençler Kupası”na imza atmıştı. Kupanın ikinci ayağı, bu yıl 43.’sü düzenlenen “Yeşil Bursa Rallisi” kapsamında koşuluyor.

Egea Gençler Kupası, ilk startını İzmir’deki Ege Rallisi’nde almış ve motor sporları tutkunları tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Organizasyonun ikinci ayağı 4-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 43. Yeşil Bursa Rallisi kapsamında hayata geçiriliyor. Genç pilotlar, Egea Gençler Kupası kapsamında sezon boyunca toplam 6 hafta sonu yarışına katılacak.

Fiat Motor Sporları, temellerinin atıldığı 1972’den bugüne Türkiye otomobil sporlarının gelişmesine önemli destekler sunuyor. Bu hedef doğrultusunda, genç pilot adaylarına özel “Egea Gençler Kupası”nı başlatan Fiat Motor Sporları Takımı, heyecanı Bursa’ya taşıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası kapsamında gerçekleşen Egea Gençler Kupası, ilk olarak İzmir’de start almıştı; şimdi ikinci ayağı ile 43. Yeşil Bursa Rallisi’nde.

Egea Gençler Kupası’nın 2018 sezonunda dört ralli, bir pist ve bir de tırmanma olmak üzere toplam 6 hafta sonu yarışı bulunuyor.

Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas, birikim ve tecrübeleri paralelinde, yetenekli gençlerin profesyonel bir yapı altında geleceğe hazırlanmasına büyük önem verdiklerini söyledi. Türkiye’de motor sporlarına olan ilginin artması ve gençlere imkan sağlanması hedefinde ilerlediklerini kaydeden Kafkas, bu amaçla otomobil sporlarına meraklı 18-28 yaş aralığındaki gençleri Egea Gençler Kupası’na dahil ettiklerini belirtti. Takım Direktörü Koray Kafkas, bu yıl üçü TOSFED adına olmak üzere, toplamda 6 genç pilotun, takım pilotlarının desteği ile Tofaş Ar Ge’de geliştirilen otomobillerle zorlu parkurlarda profesyonelce yarışabileceğini söyledi. Kafkas, “Takım pilotlarımız ile birlikte gençlerimize pratikte ve teoride destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir