Goodyear’in Akıllı Lastiği Test İçin Yollarda

Goodyear, lastik ile filo operatörleri arasındaki bağlantıyı en optimum seviyeye çıkarabilmek amacıyla akıllı lastik üretiyor. Ünlü lastik üreticisi, akıllı lastik prototipine ilişkin en son gelişmeleri Mart ayında gerçekleştirilen 2018 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı görücüye çıkarmıştı. Goodyear, o prototipi şimdi yollarda test ediyor.

Prototip, filo operatörleri ile gerçek zamanlı iletişim kurma hedefinde. Bu iletişimi de mobil bir uygulama ve birlikte çalışan lastik, sensörler ve bulut-bazlı algoritmaları kapsayan lastik bilgi sistemiyle sağlıyor.

Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Chris Delaney, paylaşımlı mobiliteye olan ilginin artmasıyla yakın bir gelecekte araç başına gidilen kilometrenin ciddi oranlarda artacağını öngördüklerini söyledi. “Paylaşımlı filo operatörleri için, lastik servisine ilişkin sorunların proaktif bir şekilde yönetilmesi, hem müşteri deneyimi hem de iş modeli bakımından çok kritik olacaktır” diyen Delaney, Goodyear’ın akıllı lastik prototipinin, sürekli bağlantısallık ve gerçek zamanlı veri paylaşımı sunarak, daha güvenli ve daha düşük maliyetli bir mobilite ile azami süre için en uygun lastik kullanımını sağladığını ifade etti.

Goodyear bölge başkanı, akıllı lastiğin içindeki sensörlerin, araç ve üçüncü parti bilgisi ile birlikte, Goodyear’ın tescilli algoritmaları için gerçek zamanlı veri sağladığını; bu algoritmaların lastiğin kimliği ve aşınma, sıcaklık, basınç gibi lastiğin durumu hakkındaki bilgileri düzenli olarak güncellediğini ve filo operatörleri ile paylaştığını söyledi.

Lastik performansı ve aşınma bilgisinin hem lastiğin ömrünü uzatmak hem de yakıt ekonomisini ve performansını arttırmak için servise ihtiyaç duyduğu zamanı gösteren gerçek zamanlı bir bildirim sunduğunu kaydeden Delaney, böyle bir proaktif bakımın, filo operatörlerine, servis gerektiren sorunları henüz yaşanmadan belirleyerek çözüme ulaştırabilme fırsatı da yarattığını sözlerine ekledi.

Mobilite evrilmeyi sürdürdükçe, tüketicilerin ve filo operatörlerinin ihtiyaçlarının da artacağına dikkat çeken Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Chris Delaney, tüketicilerin ve filo operatörlerinin ihtiyaç duyduğu mobiliteyi sağlayacak ürünleri, hizmetleri ve deneyimleri öngörerek çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kısaca Goodyear Tire & Rubber:

Goodyear, dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olarak 22 ülkede, 48 tesiste üretim yapmakta ve 64 bin kişiye de istihdam sağlamaktadır. Markanın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezinde sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışmalar sürdürülmektedir. Şirketin ürünleri ve küresel operasyonları hakkında https://www.goodyear.eu/corporate_emea/ adresinden daha detaylı bilgiye ulaşılabilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir