Honda, Bebekleri Uyutmak için Sound Sitter adlı Oyuncak Otomobil Geliştirdi

Honda firması, “Sound Sitter” coupe şeklinde bir oyuncak otomobil tasarladı. Bu oyuncağın motor sesi çocukları rahatlatıyor ve sakinleştiriyor. Honda firması motor sesinin çocukları yatıştırdığını fark ettiğini ve bu oyuncağı deney amaçlı ürettiğini açıklıyor.

Oyuncağın çalışma mantığı ise, içerisinde bulunan hoparlörler uzaktan aktive edilerek Acuea/Honda NSX motor sesini çıkartılabiliyor. Aslında motor sesinin çocukları rahatsız ve tedirgin edebileceğini düşünmüş olabilirsiniz pek tabi. Honda bu sava karşılık, bebeklerin anne karnında kan akışı, kalp atışı, mide kasılmaları seslerini duyduklarını ve sese olan aşinalıkla benzer seslerde rahatlayabileceklerini savunuyor. Tabii ki bu oyuncak arabadaki sesler oldukça düşük frekanslarda veriliyor.

Halen prototip aşamasında olan oyuncağı deneyen kullanıcılar bebeklerinin ağlamayı bıraktıklarını ve sakinleştiklerini söylüyorlar. Bu da başarılı bir ürün olmasıyla Honda’yı gururlandırabilir.

Oyuncak üretilmeden önce yaklaşık 37 farklı aracın sesini kaydederek her birini anne karnında duyulan organ ve organellerin seslerine yakın frekanslarda ayarladı. Test ettikleri modeller şöyle: 1986 Integra, 1987 Prelude, 1999 S2000 ve 2018 NSX. Bu modeller arasında anne karnındaki frekansa en yakın motor sesinin NSX’te olduğu tespit edildi. 2001 Acura Integra Type R ve 1999 Honda S2000 modellerinin de seslerinin yine yakın frekanslara sahip oldukları belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir