Honda Civic Type-R’dan 3. Rekor Silverstone’a Honda Civic Type-R Damga Vurdu

Honda’nın Avrupa pistlerindeki “Type-R Challenge 2018” rekor denemeleri yeni bir başarıya daha sahne oldu. Honda Civic Type-R, Fransa Magny-Cours ile Belçika Spa-Francorchamps’dan sonra 3. rekorunu efsanevi Silverstone pistinde kırdı. Pisti 2 dakika 31.32 saniye ile geçen Civic Type-R, önden çekişli otomobillere ait pist rekorunun yeni sahibi oldu.

Avrupa pistlerinde gerçekleştirilen “Type R Challenge 2018”, Honda Civic Type R’ın peş peşe başarılarıyla taçlanıyor. Rekorları teker teker altüst eden Honda Civic Type R, efsanevi Silverstone GP pistini 2 dakika 31.32 saniye ile kat ederek, önden çekişli seri üretim otomobil klasmanının tur rekorunu ele geçirdi. Bu önemli başarıda Type-R’ın direksiyonunda, İngiliz Touring Otomobiller Şampiyonluğu’nda 3 altın madalyası bulunan ve halen Halfords Yuasa Racing adına 2018 İngiliz Touring Otomobiller Şampiyonası’nda Honda Civic Type-R ile yarışan Matt Neal yer aldı. Honda Civic Type-R, daha önce de Fransa’daki Magny-Cours ve Belçika’daki Spa-Francorchamps’de tur rekoru kırmıştı.

Hızlı virajlara ve hızlı düzlüklere sahip olan Silverstone GP, otomobillerin performansını limitlerine kadar zorlayan 5,89 km uzunluğunda bir pist.

Civic Type R, bu zorlu pistte, optimize edilen 2.0 litre VTEC TURBO motoru sayesinde, virajlarda üstün yol tutuş sergilemekle kalmadı; yüksek viraj hızları, viraj çıkışında ivmelenme hızı ve düzlüklerdeki yüksek sürat stabilitesiyle etkileyici bir performans sundu.

Honda’nın yüksek performanslı hatchback mirasını koruyan Yeni Honda Civic Type R, sınıfının en hızlı otomobili olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Honda tarihinin en kapsamlı ortak ürün geliştirme programı olan 10. nesil Honda Civic, efsanevi “kırmızı H” logolu otomobillerin en yenisi aynı zamanda. Hem yolda hem de pistte en iyi konfor ve performans seviyesini sununan yeni nesil Civic, hafif ve son derece rijit karoseri, direksiyon kuvvetlerini azaltan ve daha yüksek viraj hızlarına imkan tanıyan çift aşamalı ön aks bağlantı sistemi ve düşük ağırlık merkeziyle dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir