Honda Pil Üretimini Hindistan’da Yapacak

Japon otomotiv devi Honda, yeni elektrikli araçlarının pillerinin üretimi için Hindistan’ı seçti.

Yakın geçmişte yaşanan dizel skandalları ve çevresel kaygılar gibi sebeplerden ötürü dünya genelinde birçok hükümet çevre dostu araçları teşvik etmeye yönelik çalışmalar yaparken birçok otomotiv devi elektrikli araç üretimi planlamalarını hızlandırarak daha da erken tarihe çekti. Bu otomobil şirketlerinden bir tanesi olan Honda da bu yönde çalışmalarını devam ettiriyor. Japon otomotiv devi Honda, lityum iyon pil üretimi için Hindistan’ı seçti. Şirket Hindistan’da lityum iyon pil üretim birimi kurma kararı aldı.

Hindistan Hükümeti de Önlemlerini Almıştı

Hindistan Hükümeti de çevre dostu araçların yaygınlaşması amacıyla önlemlerini almaya başlamıştı. Hindistan Hükümeti küresel anlaşma kapsamında sera gazı emisyonlarını minimum seviyeye indirmek amacı ile 2030 yılına kadar Hindistan sınırları içerisinde yalnızca elektrikli araçların yollarda olmasını hedefliyor. Öte yandan Hindistan, Honda’nın global bazda araç satışlarına ABD, Çin ve Japonya’dan sonra en çok katkıyı sağlayan dördüncü ülke konumunda yer alıyor.

Honda, Temmuz ayında Hitachi Otomotiv Sistemleri Şirketi ile elektrikli araçlarda kullanılmak amacıyla motor üretmek üzere işbirliği kurma yoluna gitti. Honda’nın yüzde 49, Hitachi’nin ise yüzde 51 hisse sahibi olduğu bu işbirliğinden Hindistan’ın da faydalanacağı açıklanmıştı.

2018 Honda modellerinin özelliklerine ve fiyat bilgilerine dair haberlere aşağıda yer alan linklerden erişebilirsiniz.

2018 HONDA JAZZ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 HONDA CIVIC TYPE R FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 HONDA ACCORD MODELİNİN FİYATI AÇIKLANDI

2018 HONDA ACCORD MOTOR SEÇENEKLERİ AÇIKLANDI

2018 HONDA ODYSSEY FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 HONDA HR-V ÖZELLİKLERİ

2018 HONDA CR-V FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER HONDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir