Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ÖTV ve Yeni CR-V Hybrid Hakkında Konuştu

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Kılıçer ÖTV indirimi beklentisinin satın alma kararlarını doğrudan etkilediğini şu sözlerle ifade etti;

“Müşteriler, bu beklentileri görmeden ve ÖTV konusunda net bir açıklama duymadan maalesef satın alma kararını şu an için erteliyorlar. Temmuz ayına baktığımızda satışlarımızın büyük bir çoğunluğu zaten ÖTV muaf satışlardan oluşuyor diğer markalarda olduğu gibi. Şu anki durumu normal bir durum olarak görmüyorum.

ÖTV teşvikinin devam edip etmemesi herkesin kafasında aynı şeyi ifade ettikten sonra bu beklentiler de bir şekilde ortadan kalkacaktır. Önümüzü daha net bir şekilde görme imkanımız olacak. Bundan sonra durumun biraz daha düzeleceğini düşünüyorum. Ancak şöyle de bir gerçek var. Bir daralma söz konusu pazarda ÖTV teşviğiyle beraber. Bu durum çok da fazla sürdürülebilir bir şey değil. Umarız bu konuda bir adım atılır.”

Kılıçer, ihracatın planları doğrultusunda sürdüğünü söyleyerek; “Yıl sonunda 12 bin adet ihracat ve 35 bin civarında da üretim düşünüyoruz. Burada herhangi bir sıkıntımız yok. Üretimde çift vardiyaya devam ediyoruz şu an için. Dolayısıyla üretim ve ihracatta herhangi bir sıkıntımız yok. Ama iç talebe baktığımızda planlarımızın oldukça gerisindeyiz. Diğer tüm markaların yaşadığı ortamı biz de yaşıyoruz” ifadelerini ekledi.

Kılıçer, ayrıca Honda CR-V Hybrid hakkında da konuştu; “Honda CR-V Hybrid, elektrik motoru devredeyken benzinli motorun elektrik üretmesini sağlayan bu teknoloji sayesinde yakıt ve elektrik enerjisini en verimli şekilde kullanmayı sağlıyor. Elektrikli Sürüş, Hybrid Sürüş ve Benzinli Sürüş olmak üzere üç farklı sürüş modu arasında otomatik olarak geçiş yapılmasını sağlayan i-MMD teknolojisi, sürücünün sürüş modları arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu da Honda CR-V Hybrid’i klasik hibrit araçlar arasında farklı kılıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir