Honda Yeni Hibrit Modeli Insight’ı NAIAS’da Tanıtacak

Insight Protype, Honda’nın yeni D segmenti temsilcisine ilişkin ilk ipuçlarını veriyor: Geniş yaşam alanı, yüksek kalite algısına sahip iç ve dış mekan tasarımı, gelişmiş teknolojisi ve sunduğu yakıt verimliliği, aracın daha ilk bakışta öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Markanın yenilikçi ve yüksek yakıt verimliliği sunan iki motorlu tam hibrit sistemiyle donatılmış olan yeni Honda Insight, 2018 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) prototip haliyle kamuoyunun karşısına çıkacak, modelin dünya tanıtımı gerçekleştirilecek. Fuar kapılarını 15 Ocak 2018 tarihinde açacak.

Honda Insight Prototype, kompakt sınıf sedan modeli Civic’in üzerinde konumlandırılıyor. Honda’nın dinamik tasarımlı yeni beş kişilik sedan modeli Insight’ın habercisi olma özelliğini de taşıyan model, markanın en güncel iki motorlu hibrit sistemiyle donatılıyor. Yeni Honda Insight’ın, seri üretim haliyle 2018 yılının yaz aylarında tanıtılması bekleniyor.

Honda, 1999’da tanıttığı birinci nesil Insight ile ABD’nin ilk hibrit araç üreticisi olmuştu. Honda, optimize edilmiş aerodinamik yapıdaki hafif alüminyum gövdeye sahip bu modelinde sunduğu teknolojiyle otomotiv endüstrisinde yeni bir dönemin de kapısını aralamıştı. 100 km’de 3,3 litrelik tüketim değeriyle o dönemde ABD’de EPA onaylı en verimli benzinli araç olarak kabul edilen Insight, Honda’nın Integrated Motor Assist (IMA) hibrid sistemini kullanan ilk modeli olarak da kayıtlara geçti. Insight, 2009’da yeniden yollara çıkan ikinci nesli IMA sistemiyle bu kez en ulaşılabilir hibrit araçlardan biri olmayı başardı. Insight, 5 kapılı ve 5 koltuklu tasarımıyla daha geniş yaşam alanı ve fonksiyonellik sunuyordu.

Honda tamamen yenilediği Yeni Honda Insight’ı ise önümüzdeki yıl yollara çıkaracak. Yeni Honda Insight, üstün özellikler, performans, detay ve stilde
ödün vermeden, geleneksel araç kullanıcılarının arzuladığı tüm özellikleri sunan bir hibrit araç olarak dikkat çekiyor. İlk iki nesilden farklı olarak, diğer kompakt hibrit araçlarla eşdeğer yakıt ekonomisi sunan Honda’nın yeni iki motorlu hibrit sistemi ile donatılan Yeni Honda Insight’ın üretim yeri de belli oldu. Model, Civic, CR-V, Clarity Fuel Cell, Clarity Electric and Clarity Plug-in Hybrid de dahil Clarity ailesi ve 2018 yılı başlarında bayilerde yerini alacak olan Honda Accord Hybrid ile birlikte Honda’nın Greensburg Indiana fabrikasında üretilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir