Honda’nın ‘yakışıklı’ motosikleti CB250R Türkiye’de

Honda, “spor naked” ailesinin en yeni üyesi CB250R’ı Türkiye yollarıyla buluşturuyor. Honda CB250R, 22.600 TL ile Türkiye pazarında satışa çıkıyor.

Honda CB250R, kıvrak ve hafif gövdesiyle sürüş heyecanını zirveye taşıyor. Şık bir tasarıma sahip model, motosiklete yeni başlayacaklar için de en iddialı alternatif olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Honda, CB250R’ı motosiklet deneyiminde bir sonraki adımı atmak isteyen yeni sürücüler için geliştirdi. Şık tasarıma sahip “spor naked” ailesinin üyesi CB250R, teknolojik özellikleriyle de beğeni topluyor. Hafif “Neo Sports Café” tarzındaki model, 250 cc hacimli su soğutmalı motoru, 6 ileri şanzımanı, 37 mm USD çatalı, tamamen yeni boru tipi ve preslenmiş çelik şasisi, 4 pistonlu Nissin ön frenleri ve 5 farklı seviyede ayarlanabilir amortisörleriyle rakiplerinden bir hayli farklılaşıyor. CB250R’ın standart donanımları arasında, tamamen LED ön aydınlatma, LCD ekranlı gösterge ve IMU tabanlı ABS başta olmak üzere birçok teknolojik özellik yer alıyor.

İddialı tasarımı ve yüksek malzeme kalitesi ile küçük hacimli motosikletler sınıfına yepyeni bir boyut kazandıran CB250R, ağabeylerinde kullanıma sunulan premium özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Hem 1000 hem de 125 cc’lik kardeşleriyle yalın, çıplak ve minimalist “Neo Sports Café” tasarım dilini paylaşan Honda CB250R, motosiklet tasarımında yeni bir dönemin de müjdecisi aynı zamanda. Sürücüsü, hız, devir, yakıt seviyesi ve vites konumu bilgilerini çok fonksiyonlu LCD gösterge panelinden takip ediyor. İkaz lambaları da dahil olmak üzere tam LED aydınlatma sunan model, sadece kullanım kolaylığıyla değil arttırılmış kalitesiyle de beğeni topluyor. Ön far; üstte kısa, altta uzun far olmak üzere iki bölümlü bir yapıda. Arka stop lambasında ise Honda’nın son dönemdeki motosikletlerinde yer verdiği ince yapı gözler önüne seriliyor.

Honda CB250R, 10.1 litre kapasiteli yakıt deposunu özel tasarımlı bir kapağın altında gizlerken, depo dolum kapağında savaş uçaklarındakilere benzeyen bir tasarım göz dolduruyor. Alçak tasarlanan egzoz sistemi de çift çıkışlı egzoz ucuyla birlikte sağ tarafta yerini alıyor.

Boyutlarıyla tezat olacak biçimde sadece 145 kg ağırlığında olan CB250R, preslenmiş ve boru tipi çelikten üretilen yeni şasisi ile yüksek dayanımı ve hafifliği bir arada sunuyor. Son derece dengeli ve geri bildirimi yüksek bir sürüş sunan CB250R, 250 cc hacme sahip kompakt boyutlu dört supaplı su soğutmalı tek silindirli DOHC motora sahip.

9.000 d/d’da 20,3 kW maksimum güç üreten motor 8.000 d/d’da 23,3 Nm maksimum tork kullanıma sunuyor. CB250R, 6 vitesli şanzımanının ideal ayarlanmış vites oranlarıyla ürettiği gücü arka tekere aktarırken, tüm devir seviyelerinde ani hızlanma taleplerine de hızlıca cevap verebiliyor.

Honda, CB250R modelini Kırmızı (Candy Chromosphere Red), Gümüş metalik (Mat Cryption Silver Metallic) ve Siyah (Black) olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile motosiklet severlerin beğenisine sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir