Hyperloop Prototipi Ortaya Çıktı

Teknolojisi harikası olan ve bilim dünyası tarafından ‘Beşinci ulaşım şekli’ olarak nitelendirilen Hyperloop sisteminin prototipi ortaya çıktı. İşte detaylar…

Artık günümüzde teknoloji önceki dönemlere kıyasla hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor. Birçok yenilik hayatlarımıza girerken yeni ve şaşırtıcı yenilikler de yakın gelecekte bizleri bekliyor. Bunlardan bir tanesi olan teknoloji harikası Hyperloop sistemi için çok önemli bir atılım gerçekleşti. Bilim dünyası tarafından ‘Beşinci ulaşım şekli’ olarak adlandırılan Hyperloop sistemnini prototipi ortaya çıktı. Milyarder işadamı Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin tarafından geliştirilmeye çalışılan bu sistem ulaşımı inanılmaz derecede kolay boyutlara taşıyacak.

Hyperloop Sistemi - İç Görünüm
Hyperloop Sistemi – İç Görünüm

Hyperloop sistemi hayatta geçirildiğinde saatte tam 1200 km hız ile yolculuklar yapabileceğiz. Üstelik sistemin hayata geçirilme tarihi de çok uzak değil, 2020’de olması bekleniyor. Sistem iki yıl içerisinde Abu Dhabi Dubai arasında seferlere başlayacak. Tren ile 1 saat 40 dakika süren bu iki şehir arasındaki yolculuk söz konusu bu yeni sistem ile birlikte 12 dakikaya kadar inecek!.. Proje hayata geçirildiğinde saatte yaklaşık 10 bin yolcuyu iki şehir arasında taşıyacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir