Hyundai Assan’da Yeni Dönem : Yeni Başkan Ickkyun Oh

Hyundai Assan’da görev değişimi. Markanın yeni CEO’su ve başkanı Ickkyun Oh oldu.

1989’dan bu yana Hyundai Motor Company’nin farklı departmanlarında çalışmış olan yeni başkan Oh, Türkiye’deki görevine 1 Ağustos itibariyle başladı.

Ickkyun Oh, Sogang Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu; Oklahoma’da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Hyundai’de özellikle Avrupa pazarına yoğunlaşan Ickkyun Oh, Polonya ve Macaristan’da ikişer yıl başkanlık yaptı, ardından Kore’ye döndü. Başarılı yönetici Avrupa’daki tecrübesini Kore’de HMC Avrupa Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Takım Lideri olarak değerlendirdi.

2010 yılında Hyundai İngiltere’ye başkan olarak atanan Oh, bu pazarda önemli bir satış başarısı yakaladı. İngiltere’de geçen 5 yılın ardından 2015’te rotasını Rusya’ya çeviren Ickkyun Oh, Hyundai’nin bölgedeki satış grafiğinin sürekli olarak artmasına öncülük etti.

Ickkyun Oh’un yeni görev yeri, değişken ve zorlu bir pazara sahip olan Türkiye oldu. Başarılı yönetici, sektördeki 29 yıllık tecrübesiyle, Hyundai’nin Türkiye’deki marka imajını, müşteri memnuniyetini ve satış başarısını arttırma hedefinde.

Ickkyun Oh, Türkiye’de alternatif yakıtlı çevreci otomobillerin yaygınlaşmasını da hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir