Hyundai İ30Fastback 2018 Özellikleri

Hyundai markası serileri ile zirvede kalma arzusuna devam etmeyi amaçlıyor. Kompakt sınıftaki başarılı araba modellerinden olan Hyundai i30’un, Fastback versiyonu başarılı şekilde tanıtıldı.

Hyundai, i30 modeli kapsamında Fastback karoser tipine de yer veriyor. Aracın yeni modelinde arka kısma doğru alçalan tavan ve  yüksek bir arka spoyler ve kalın C sütünları sayesinde coupe bulunuyor.

Hyunda i30 Fastback aracın daha geniş gözükmesi ve daha net çizgilere sahip olması amaçlamış durumda tasarımını gerçek kılıyor.  Basamaklı ön ızgaranın yüksekliği azaltılarak ve alçak bir yatay hava girişi daha eklenmiş ve motor kaputunun tasarımı vurgulanmış olarak karşımıza çıkıyor. LED gündüz farları ile birlikte etrafı koyu bir çerçeve ile çevrili full LED farlar da modelin yüz tasarımındaki farklılıkları da Hyundai İ30 ile görmek mümkün kılınıyor.

Hyundai markası kompakt segmente stil sahibi ve sofistike bir 5 kapılı coupe ile giriş yapan ilk marka olduğunu vurguluyor. Hyundai modelinin tavanı, hatchback versiyonuna göre 25 mm alçaltılarak coupe görünümüne vurgu yapılmış ve  aynı zamanda aracın aerodinamisinde de artış sağlanmış. Aracın 30 mm alçaltılan yüksekliği ve yüzde 15 oranında sertleştirilen süspansiyonlar sayesinde daha spor ve çevik bir sürüş hedeflenmiş durumda olması aracı güçlü kılıyor.

Hyundai i30 Fastback markasının  yerden yüksekliği 1.425 mm, uzunluğu ise 4.455 mm. Bu durum modelin, hatchback versiyondan 115 mm daha uzun olduğu anlamına geliyor. 12 farklı gövde rengi seçeneğinin yanında iç mekan için de 3 farklı renk alternatifi kullanıcılar için mutluluk kaynağı oluyor.

Hyundai İ30 modeli iletişimi canlı kılmak kapsamında modelinde bulunan 8 inçlik dokunmatik ekrana sahip bilgi eğlence sisteminde Apple CarPlay ve Android Auto destekleri de sürücülerine rahat bir kullanım alanı sağlıyor. Ayrıca araç içinde yer alan özelliklerin başında da  hava durumu, trafik, hız kameraları bilgilerine ulaşım sağlamak için tasarımlar bulunuyor ve  çevrimiçi aramalara da olanak tanınıyor. Hyundai i30 modelinde yer alan  fonksiyonlardan yedi yıl boyunca ücretsiz yararlanmak mümkün olacak. i30 Fastback modeli, akıllı telefonlar için “Qi” standartlarına sahip kablosuz şarj etme fonksiyonu araç içinde yer alan kolaylık arasında sayılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir