Hyundai Sportif i30 Modeli İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, sportif i30 modeli için çalışmlarını sürdürüyor.

Alman otomotiv devi BMW’nin M-Performance modellerine yaptığı gibi Hyundai de Yeni i30 modelinin sportif versiyonunu çıkaracak. Yeni i30 modeli için daha fazla çeşitlilik sunacak olan bu model yüksek bir ihtimalle i30 N-Line adlı ile sunulacak.

Görüntülenen test otomobilinin ön fasyası kamuflajlı olduğu için, agresif tampon ve hava girişleri gizlenmiş. Otomobilin arka kısmı ise kamuflajsız ve sportif tamponun tasarımı ile tavan spoylerini açıkça görebiliyoruz.

Test otomobili büyük alaşım tekerlekler ve standart frenlerle donatılmış. Yeni spor paketine alçaltıcı yaylar eklenmesi, böylece Hyundai i30’un daha kıvrak hareket etmesi bekleniyor.

N-Line adını alması beklenen yeni paket, seriden 1.4 litre T-GDI (140 PS güç çıkışı, 242 Nm tork) gibi motorlarla sunulacak. Paketle birlikte serideki bazı motorların güç çıkışının artırılıp artırılmayacağı henüz bilinmiyor.

Önceki haberlerde Hyundai’nin i30N ile edindiği deneyimi kullanarak modellerini daha sportif hale getirmek istediği belirtiliyordu. Yeni paket bu bakından özellikle Avrupalı müşterilerin ilgisini çekecek doğru bir girişim.

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir