İkonik Model Mercedes-Benz W115 Modern Uyarlamayla Yeniden Tasarlandı

Otomobil tasarımcısı David Obendorfer efsane modellerden biri olan Mercedes-Benz W115’i günümüze uygun, modern bir konsept anlayışıyla yorumlandı.

mercedes

E-Serisini temsil eden Obendorfer konsepti İcon E adını alıyor. Temel özellikleri aynı kalsa da otomobilin iç mekanı ve dış tasarımı tüm Mercedes’lerden daha farklı olmuş. Krom ön panjur ve W115’e benzer farlar bulunuyor. Farlar klasik modele göre daha köşeli ve ayrıca gövdeyle aynı renkte olan jantlar yine ön panjur gibi krom kaplı oluyor.

Icon E’yi tasarlarken, W115’in bazı en belirgin özellikleri modern dünyaya taşındı. Örneğin, büyük krom ön panjur ve W115’e benzer şekilde yukarıya yönelen farlar bunlar arasında. Farlar orijinaline kıyasla daha köşeli ve agresif. Ayrıca otomobil gövdeyle aynı renkte jantlar ve krom detaylarla geliyor. Aracın arkası da W115’e benzer tasarlanmış.

mercedes

mercedes

mercedes

İç Mekan

İç mekanda dijital gösterge paneli ve multimedya sistemi için E-Serisinin klasik ikili ekranının yeri kullanılmış. Kabinde daha retro görünen ve sadeleştirilmiş hava hakim.

mercedes

mercedes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir