İpragaz’ın Katılımı ile ‘Türkiye Enerji Zirvesi’ Düzenlendi

Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı, 9-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirildi.

İpragaz’ın ‘Isı Geri Kazanım Projesi’, 9. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen Enerjide Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Sektör Ödülü’ne layık görüldü. Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katılımıyla, Enerjide Sosyal Sorumluluk Ödülleri, önümüzdeki günlerde düzenlenecek özel törenle sahiplerine teslim edilecek.

Enerji sektöründeki bu önemli organizasyonda, ERRA Yönetim Kurulu Başkanı Mart Ots, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, konuk ülke bakanları ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuştu.

İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Eşzamanlı olarak düzenlenen iki ayrı organizasyon ile enerji sektörü, gerek ulusal ve gerekse uluslararası boyutuyla, her açıdan ele alındı. Alanlarında en etkin isimlerden oluşan 60 konuşmacı, 17 oturumda sektöre ilişkin tüm gelişmeleri, sorunları, çözümleri ve geleceği tartıştı. Zirveden her zamanki gibi çok önemli sonuçlar çıktı. Sektörün sağlıklı ve güçlü bir şekilde ilerlemesi adına bu organizasyon, çok önemli bir rol üstleniyor” şeklinde konuştu.

KalDer “Isı Geri Kazanım Projesi”ni Ödüllendirmişti

İpragaz ‘Isı Geri Kazanım Projesi’ ile, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nce bu yıl 19’uncusu düzenlenen Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda üst üste üçüncü kez ödül kürsüsüne çıkmıştı. Proje, EMM – Ekipte Mükemmellik Modeli’ne göre yapılan değerlendirmede ‘Yılın En Başarılı Ekibi Bronz Ödülü’nü almıştı.

Atık Isı Geri Kazanımı Projesi

İpragaz Ankara Dolum Tesisi Başarı Kalite Takımı’nın “Atık Isı Geri Kazanımı Projesi” karbon ayak izini azaltıyor. Proje, hava kompresörünün çalışmasından kaynaklanan ısı enerjisini eşanjör yardımıyla geri kazanarak, idari bina ortam ve kullanım suyu ısıtılmasına olanak sağlıyor. Proje LPG ve elektrik tüketiminde tasarruf sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir