İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari, üst üste 4. kez Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu

Süper spor otomobil deyince akla gelen ilk markalardan biri olan Ferrari, Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında,“Best of the Best” yani “En İyinin de İyisi” ödülüne layık bulundu.

Ferrari’ye ödül getiren, devrim niteliğinde tasarım öğeleri barındıran Portofino modeli oldu. Ferrari, böylece aynı ödülü 4. kez müzesine götürdü. Essen’deki ödül töreninde Portofino modelinin dışında ödül alan Ferrari modelleri de vardı. Ferrari 812 Superfast ile FXX K EVO modelleri de Red Dot Tasarım Ödülleri’ne layık bulunan diğer modeller oldu.

Otomotiv endüstrisinin en prestijli ve en önemli organizasyonlarından olan “Red Dot Tasarım Ödülleri 2018”de ödüle layık görülen markalar belirlendi. Ferrari, Portofino modeli ile En İyinin de İyisi (Best of the Best) ödülüne layık görüldü. Böylece üst üste 4. kez aynı kategoride ödül alan Ferrari, üstün bir başarıya da imza atmış oldu.

Ödül töreni, Almanya Essen’deki Aalto Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Uluslararası jüri üyeleri, Portofino modelini değerlendirmelerinde, etkileyici bir gelişimi benimseyen modelin, heyecan verici tasarım dili ile otomobil severleri hayretler içinde bıraktığını vurguladı. Jüri değerlendirmesinde açılır sert tavan kullanılmasının otomobil için en iyi çözüm olduğu kaydedilirken, markanın asla vazgeçmediği zarafetin de malzeme ve işçilikte kaliteden ödün verilmeyerek gözler önüne serildiği vurgusu yapıldı. Jüri değerlendirmesinde, “Ferrari Portofino, geleceğe ışık tutan özgün yaklaşımların mükemmel bir şekilde beden bulmuş halidir” yorumuna da yer verildi.

Gala gecesinde “fastback” siluetiyle gözleri okşayan Ferrari 812 Superfast ile 2005 yılında devreye alınan ve pistlerdeki araştırma – geliştirme çalışmalarına işaret eden XX programının öncüsü FXX K EVO da ödüllendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir