Jaguar, Goodyear’ı tercih etti

Jaguar da Goodyear’ı Seçti

Otomotiv üreticilerinin en çok tercih ettiği orijinal ekipman lastik markalarından Goodyear, Eagle F1 Asymmetric 3 SUV lastikleri ile İngiliz araç üreticisi Jaguar’ın da tercihi oldu. Jaguar bu lastikleri SUV modeli E-PACE için orijinal ekipman lastiği olarak seçti.

Goodyear, Jaguar’ın yeni SUV aracı E-PACE için, Eagle F1 Asymmetric 3 SUV ve Eagle F1 Asymmetric SUV All-Terrain (AT) lastiklerini tedarik edecek. Her iki lastikte Jaguar Land Rover’ın onayının bir işareti olan “JLR” işareti yer alacak. Goodyear mühendisleri tarafından, düşük yuvarlanma direnci, düşük ağırlık ve iyi arazi performansına yönelik gereklilikleri karşılamak üzere geliştirilen lastikler şu ebatlarda orijinal ekipman olarak onaylandı:

Lastik AdıEbatlarÖzel Nitelik
Eagle F1 Asymmetric 3 SUV235/60R18 107V XLRRC’de A Sınıfı
235/55R19 105W XL RRC’de A Sınıfı
245/45R21 104Y XLSoundComfort Teknolojisi
235/65R17 108V XL RRC’de A Sınıfı
Eagle F1 Asymmetric SUV AT235/60R18 107V XL
245/45R21 104W XL SoundComfort Teknolojisi

Goodyear, 6 ebattan 3’ünde A Sınıfı RRC (Yuvarlanma Direnci Katsayısı) sağlıyor. Diğer 2 lastik ebadında da Goodyear SoundComfort teknolojisini kullanıyor. Bir Foam-in-Tire (Lastik içi Köpük) çözümü olan bu teknoloji, araç içi ses seviyelerini ortalama %50’ye (-4 dbA) kadar azaltıyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric ürün serisinin en son modeli olan Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, özellikle SUV’ler için geliştirilmiş Ultra Yüksek Performans lastiği. Söz konusu lastik, tüm koşullarda optimize edilmiş frenleme ve yol tutuşuna sahip.

Eagle F1 Asymmetric SUV AT, Eagle F1 Asymmetric 3 SUV’nin arazi için daha uygun versiyonu. Arazi koşullarında daha iyi yol tutuşu için daha geniş oluklara ve daha iyi kış performansı için de daha derin dişlere sahip olan lastik, Jaguar’a özel tasarlandı.

Goodyear’ın EMEA Tüketici Lastikleri OE Genel Müdürü Nick Harley, Yeni Jaguar Land Rover modelleri için orijinal ekipman tasarımı ve mühendisliğini sürdürüyor olmalarının, Goodyear’ın premium araç üreticilerinin gereksinimlerini anlamak ve uygulamak konusundaki yeteneğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Harley, Jaguar’ın en yeni premium SUV’u E-PACE’de Goodyear lastiklerini tercih etmesinin iki markanın uzun ömürlü işbirliğinin güzel sonuçlar verdiğini gösterdiğini de ifade etti. Harley, “Goodyear, Jaguar sürücülerine tüm koşullarda performans, konfor ve güvenlik sağlayarak, en üst düzey sürüş deneyimini sunmaya devam edecek” diye konuştu.

Goodyear Tire & Rubber Şirketi Hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden olan Goodyear, küresel platformda 22 ülkede 48 tesisinde üretimini sürdürüyor ve 64.000 kişiye istihdam sağlıyor. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezinde sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışmaları devam ediyor. Şirket, ürünleri ve küresel operasyonları daha detaylı bilgi için https://www.goodyear.eu/corporate_emea adresi ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir