Japon Otomotiv Devi Onbinlerce Aracını Geri Çağırıyor

Japon otomobil devi Honda, klima motorunda meydana gelen problem dolayısıyla tam 350 bin aracını geri çağırma kararı aldığını duyurdu. Çin’de meydana gelen durumda Honda sahipleri ocak ayının ortasından beri Weibo ve Twitter hesaplarından şikayetler yapıyordu.

Japon otomobil üreticisi Honda Çin pazarında sattığı 350 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Honda ile Dongfeng Motor Group ortaklığı tarafından yapılan duyuruda araçların, klima motorlarında oluşan bir arızadan ötürü geri çağırma kararının alındığı dile getirildi.

CR-V spor modelini ve 1,5 litre turbo motorlu Civic araçları kapsayan problemden ötürü araçların içinde fazlaca ve rahatsız edici derecede benzin kokusu ortaya çıkarken bu sorun kimi zaman motor uyarı ikazlarının yanmasına bile sebebiyet verebiliyor.

Şimdiye kadar problemden dolayı herhangi bir kaza meydana gelmediğini dile getiren Honda yetkilileri, öte yandan söz konusu arızanın otomobillerin performansında herhangi bir olumsuz gelişme meydana getirmediğine vurgu yaptı.

Ortaya çıkan bu problemden ötürü Çin’de Honda sahipleri ocak ayının ortasından beri Weibo ve Twitter hesaplarından konu ile ilgili şikayetlere başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir