Kia Coupe SUV Çalışmalarına Başladı

Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda başrol oynayan Kia çarpıcı bir yaklaşımla dikkat çeken konseptiyle, yakın zamanda hazırlıkları başlanacak amiral gemisini yakından tanıtmıştı.

Mercedes GLC Coupe ve Bmw X4 modellerinin pazardaki yerini görerek rekabete ortak olmak için SUV Coupe bir model üzerinde çalıştığını duyurdu. Konsept görüntüleri paylaşan marka, gelecekte Kia markasının tasarım anlamında nasıl yol haritası hazırlayacaklarını konsept suv coupe modelin görselleriyle gösterdi.

Araç full cam tasarıma sahip ve dizaynı cyber bilimkurgu filmlerindeki tasarımları aratmıyor. C sütunu ve gizli kapı kolları, herhangi bir otomobilden çok farklı detaylarla görücüye çıkacağı hakkında bizlere ipucu sağlıyor.

Kia

Kia

Kia

Kia
Kia

Koreli markanın baş tasarımcısı Luc Donkerwolke model hakkında konuştu. “Hayal ediyoruz. Konuştuğumuz gibi yaratıyoruz diyen Donkerwolke; “Bu bir sürecin başlangıcı, ancak sonuçta yakında bir sonuç göreceksiniz” dedi. “Bu ücretsiz bir egzersiz değil. Cenevre için sadece son dakika arabası değil. Bir amacı var. Bu şovdan çok iş. Kesinlikle burada eğlenmiyoruz, aslında müşterilerimizle iletişim kuruyoruz.”

Donkerwolke, “Gerçekten mümkün olmayan bir şey görmüyorum” diyerek, “doğrulanması gereken maliyetle ilgili bazı sorunlar var; üretim için nasıl araba üretileceğini anlamayan tasarımcılar tarafından yapılmamıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir