Kia Hibrit SUV Niro – Özellikler ve Fiyat – Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Yakıt tüketimini minimize ederek otomobil sektörünün gündemine bomba gibi oturan 2017 Kia Niro Hibrit SUV modelinin Türkiye fiyatı açıklandı. 

Hibrit SUV model olan 2017 Kia Niro, yakıt tasarrufunun yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Yüksek yakıt tasarrufu ile dizel araçların tahtını sallamaya hazır bu modelin Türkiye başlangıç fiyatı 123 bin 900 lira olarak belirlendi. Kia’nın makyajlı haliyle gelen bu hibrit SUV modeli 100 km/s’de ortalama olarak yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimi yapıyor.

2017 kia niro 3

Kia’nın C segmenti hibrit SUV modeli Niro, 100 km/s’de yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimiyle otomobil sektörü gündeminin en üstüne oturmasının yanında Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Türkiye pazarına 123 bin 900 TL başlangıç fiyatı ile girecek olan 2017 Kia Niro, Türkiye’de satılacak C segmentinde yer alan ilk hibrit SUV olarak tarihe geçecek. Fiyatı açıklanan Niro’nun bu hafta satışa çıkması bekleniyor. Nitekim Niro modeli için tanıtım toplantısı yakın zamanda organize edilmişti.

2017 Kia Niro’ya Genel Bir Bakış

Rekor seviyedeki düşük yakıt tüketimi ile dikkak çeken bu modelin paralel hibrit sisteminde 1.6 litre hacimli direkt enjeksiyonlu benzinli ve lityum-iyon polimer batarya ile 32 kW elektrikli motorlar bulunuyor. Yeni Niro maksimum olarak 141 beygir güce sahip.


Yeni Niro’da anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı koltuklar ve geri görüş kamerası, sunroof ve 18 inç alaşım jantlar standart standart olarak veriliyor. Bu öne çıkan özelliklerine ek olarak lablosuz akıllı telefon şarjı ve 220 V’luk priz girişi ile bütün elektronik aletleri şarj edebilmesinin bir diğer dikkat çekici özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Kia yetkilileri, Niro’nun bu yılki satış hedefine 500 adet olarak belirledi.

2017 KİA NİRO HİBRİT SUV FOTO GALERİ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir