Lamborghini Aventador SVJ Roadster ile Tanışın

Aventador SVJ Roadster, Coupe’nin en üst versiyonu olarak benzersiz roadster tasarımıyla sürücüye ve yolcuya açık hava atmosferini sağlıyor. SVJ ile performansı ve aerodinamik üstünlüğünü birlikte deneyimliyorsunuz. Tasarım tarafında Lamborghini’ye özgün bir tasarım bulunuyor. Daha keskin, sert ve kaslı yapıda olduğunu görüyoruz.

Kaputun altında 770 HP 720 Nm tork güç üreten v12 üniteye sahip. 0-100’ü sadece 2.9 saniyede görüyor. 0-200’ü ise 8 saniyede alıyor. Bu canavarın yüksek basınçlı RTM karbon fiberden imal edilmiş roadster tavanı da bulunuyor. Her bir parçası 6 kg’dan az olan roadster, SVJ coupe’nin 1250 kg’luk toplam ağırlığına sadece 50 kg ekliyor.

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini

Sadece 800 adet üretilecek olan yeni canavar, Cenevre Otomobil Fuarı’na bronz rengi ile sergilenecek. Fiyat etiketi konusuna geldiğimizde ise Avrupa pazarına 380.000 euro fiyat etiketiyle, meraklılarının karşısında çıkacağı belirtiliyor. Türkiye tarafında ise kabaca TRY kuru 6 TL ile alıp, üzerine vergiler eklendiğinde, 4 milyon TL i buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir