Lexus Cenevre’de İki Yeni Spor Otomobil Görücüye Çıkarttı

Lexus 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda iki yeni modeli görücüye çıkarttı. LC Süper Coupe’nin üstü açılan versiyonunu temsilen LC Convertible konsepti ve pist odaklı RC F Track Edition Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunuldu.

LC Convertible Konsepti Lexus’un güçlü tasarım felsefesini temsil ediyor. Markanın ödüllü tasarımının daha ileriye taşınmasının öncüsü oluyor. Üstü açılır tavan, güçlü motor ve tasarım çizgileriyle markanın farklı tasarımının temsil ediyor.

lexus

lexus

lexus

LC Coupe’nin atletik yapısı, uzun ve akıcı tasarım hatlarıyla bir araya geliyor. Japon estetiğini ve üstün sürüş gücünü bir araya getiriyor. Beyaz deri döşemeler ve dışarıda 22″ jantlar genel tasarımı hem zarif hem güçlü kılıyor.

RC F’ye göre 80 kg kadar hafifleyen RC F Track Edition, pistte ve yolda üstün performans sergileyecek şekilde geliştirildi. Track Edition modelinde, atmosferik 5.0 litre V8 motor yer alıyor. 472 HP güç ve 520 Nm tork üreten motor, RC F Track Edition elektronik kalkış kontrol özelliğiyle birlikte 100 km/s hıza sadece 4.3 saniyede çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir