Lexus Kişilerin DNA’sına Uygun Otomobil Üretimi Gerçekleştirecek

Müşteri odaklı yaklaşım konusunda her zaman önlerde olan Lexus, devrim niteliğinde bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Müşteri beklentilerini aşmayı hedefleyen markanın bu seferki hedefi müşterini kendilerine en uygun otomobil ile buluşturabilmek.

Kendi alanında ve sektöründe öncü genetik araştırma şirketlerinden olan 23andMe ile bir ortak çalışmaya imza atıyor ve araç kişiselleştirme konusunda ileri teknolojiyi müşterilerine sunuyor. “Genetik Analiz” bir araç seçerken sürücünün tüm ihtiyaçlarını dikkate alan inovatif bir satın alma deneyimi olarak öne çıkıyor. Lexus bu hizmeti 1 Nisan itibariyle tüm Lexus Yetkili Satıcıları’nda sunmaya başladı

Genetik Analiz hizmeti kapsamında yapılan DNA incelemesinde, her bir Lexus aracın kişinin genetiğine uygun bir şekilde üretilebilmesi sağlanıyor. Bu yenilik, sürücünün DNA’sıyla hassas tahminler yaparak hangi aracın kendisi için en uygun seçim olduğunu belirliyor. Örneğin genetik olarak kel olma ihtimali olmayan kişiler için araç Sunroof ile donatılıyor. Ya da genetik olarak çillere sahip olan bir kişi için ise özel renklendirilmiş bir ön cam üretimi yapılıyor.

23andMe şirketinin genetik tahmin oranı oldukça yüksek ! %99.99967 oranıyla aracı alacak kişinin DNA’sına en uygun donanım, klima, tasarım, renk ve ses sistemlerinin belirlenmesini sağlıyor. Lexus yetkilisi sadece bir tükürük örneği alıp test için 23andMe şirketine gönderiyor. Test sonucuna istinaden 48 saat içinde müşteriye en uygun araç müşterinin istediği yere ulaştırılıyor. Aracın en ilginç özelliklerinden biri de araçta bulunan DNA sensörü. Direksiyonda bulunan bu sensör sayesinde araç sahibi anahtara ihtiyaç duymadan aracını çalıştırabiliyor. Aracın çalışması için, direksiyonun üst kısmındaki bu sensöre dilin dokundurulması yeterli !

Bu yeni hizmetten faydalanmak isteyenler, 1 Nisan’dan itibaren Lexus Yetkili Satıcısı’na başvurabilirler.

Konuyla ilgili video’ya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir