Lexus LC500 Konsepti Seri Üretime Hazırlanıyor

Lexus LC Inspiration meraklıların karşısında karbon detaylı konsept ile Ağustos ayında çıkmıştı. Lexus ve benzeri büyük markaların tüketici yorumlarını öğrenmek, tepkileri almak ve çeşitli konsept tasarımlarla akılda kalmak için yaptıkları bu girişimlerde bazı konsept modeller seri üretime alınıyor. Lexus Inspiration geçen sene tanıtıldığında alkış almıştı.

Lexus LC500 olarak hayata geçecek modelin kaput altında 5.0 litre hacminde V8 atmosferik motor bulunuyor. 471 beygir güç üreten motor, 0’dan 100 km’e 4.4 saniyede çıkabiliyor. 10 ileri şanzıman ile kombine edilecek. Lexus LC500 yurtdışı etiket fiyatı 100 bin dolar olacak. İlk etapta 100 adet üretilmesi planlanan otomobil satışlar başarılı olursa sayıyı arttırabilir.

lexus

lexus

lexus

lexus

lexus

lexus

Otomobil tutkunları tasarımın üretilmesini heyecanla bekliyordu. Marka bu talebe karşılık vermiş olacak ki Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan seri üretim versiyonu hazırlıyor. Karbon kullanımının azaltılacağını, sarı dikiş izlerinin kalacağını, jant tasarımlarının değişeceğini biliyoruz. 21″ jant boyutu olacak ama tasarımları değişecek.

lexus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir