Maserati’nin Satışına Ankara’da Başlandı

Otokoç bünyesinde yer alan Birmot, Tofaş çatısı altında hizmet veren Fer Mas tarafından Türkiye pazarında temsil edilen İtalyan lüks otomobil markası Maserati‘nin satışına İstanbul’dan sonra Ankara’da ilk kez başladı.

Birmot‘un Ankara Şubesi’nde satış ve satış sonrası müşteri hizmetlerinin karşılanacağı Maserati, şık ve lüks bir otomobil olarak İtalya’nın ikon haline gelmiş markalarından bir tanesi olarak biliniyor.

Ankara Koç Kuleleri’nde açılan Birmot Maserati showroomunun açılışına başta Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ve Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu olmak üzere birçok yetkili katıldı. Açılış sırasında yapılan törende söz alan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen açılış ile ilgili, “İtalyan stilini hepimiz biliriz. Şıklığı, zarafeti, kaliteyi tarif eder. İtalyan stilini anlatan ikonik markalar vardır. Maserati de otomotiv sektörünün ikonik markasıdır” şeklinde konuştu.

Törene katılanlardan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ise yaptığı konuşmada, “Bugün hep birlikte Birmot Ankara Maserati showroomunun açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ankara otomotiv ticareti için yüksek potansiyele sahiptir, 234 araçla, bin kişi başına en çok araç düşen ilimizdir. Toplam otomotiv satışlarından yüzde 9, Premium marka araç satışlarından ise yüzde 11 pay almaktadır. İşte bu potansiyele olan inancımızla Otokoç Otomotiv olarak bugün Ankara’daki 8. Tesisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Otomotivin ikon markası Maserati’yi ilk olarak Ankaralı otomobil severlerin beğenisine sunmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde görüşlerini beyan etti.

Açılışta düzenlenen törende söz alanlardan birisi olan Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel ise, “Spor otomobil ve lüks segment tutkunlarının talepleri bizi İstanbul dışına çıkmaya yöneltti. Müşterilerimizin sesine kulak verip bu sene alanımızı genişletmeye karar verdik. İlk açılımın da başkentimizde olmasını arzu ettik. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Maserati showroomumuzu önümüzdeki aylarda Bursa ve Antalya’da açacağımız yeni showroomlarımız takip edecek. Böylelikle Türkiye genelinde 4 farklı noktada satış ve satış sonrası hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ankara’da satışına ilk kez başlanan Maserati’nin satıldığı Birmot Ankara Şubesi oldukça ilgi göreceğe benziyor. Nitekim söz konusu şirketlerin yaptığı saha araştırmalarında Maserati’nin Ankara’da satışının uygun olduğu bulgusu elde edilmesi üzerine Maserati ilk kez Ankara’da satılmaya başlandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir