Merakla Beklenen Bmw M8 Coupe ve M8 Cabrio Ortaya Çıktı

Bmw M8 Coupe ve M8 Cabrio yeni M şasi üzerine geliştirilen dev üniteyi soğutmak ve aynı zamanda minimum aşınma ile motor yağ dengesi koruyabilmek adına çeşitli teknikler uygulamışa benziyor.

Özel olarak geliştirilmiş karter sistemi yanal ivmelerde oluşacak kayıpları önlemek ve en aza indirebilmek için özel br depolama haznesiyle motor içindeki yağlanmayı düzenleyerek sorunsuz devamlılık oluşturulmuş. Üniteyi iki adet soğutma devresi sarıyor. Motor yağı soğutucusu ve şanzıman yağı bulunan M serisindeki bu değişimler sayesinde maksimum verim minimum performans kaybı hedefleniyor.

BMW

BMW

Her ikisinde M8 için geliştirilen Drivelogic 8 ileri steptronic şanzıman kombinasyonu yer alacak. BMW M serisi böbrek yapısının genişlemesi ile göze daha çok çarpar hale geliyor. M8 Coupe’nin kaputunun altında 4.4 litrelik 600 hp ve 750 Nm tork güç bulunuyor. 3.2 saniyede 0’dan 100’e çıkabiliyor. M8 Cabrio versiyonu 3.3 saniyede 0’dan 100’e ulaşıyor. Cabrio modelinde ise 8 silindirli 625 hp’lik güç ünitesi bulunuyor.

BMW

BMW

BMW

BMW

BMW

BMW

Amerika fiyatının 140.000$ – 150.000$ bandında olması beklenen araçların özel olarak geliştirilen M fren sistemine ek olarak, M karbon seramik fren disklerine ek ücret ödenerek sahip olunabilecek. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ya da ne zaman geleceği konusunda kesinlik yok.

BMW

BMW

BMW

BMW

BMW

BMW

BMW

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir