Mercedes-AMG GT 4 2020 Yılında Hibrit Versiyon İle Görücüye Çıkacak

Alman otomotiv devi Mercedes, Yeni Mercedes-AMG GT 4 Coupe modelini 2020 yılında güçlü bir hibrit modeli olarak Mercedes müşterilerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Alman otomobil üreticisi Mercedes, iki yıl içerisinde Yeni Mercedes-AMG GT 4 Coupe modelinin hibrit versiyonunu piyasa sürmeyi amaçlıyor. AutomobileMag tarafından yapılan habere göre Mercedes markasının üst düzey yöneticilerinden Tobieas Moers 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamalarda 2020 yılında elektrikle çalışan yeni bir hibrit Mercedes-AMG GT 4 Coupe modelini yollara çıkarılacağını açıkladı.

İç mekanda oldukça şık ve premium görünüme sahip olacak olan bu modelin orta bölümünde büyük bir bilgi-eğlence ekranına yer verilecek. Sport direksiyon üzerinde birçok kontrolun sağlanabileceği bu modelin tüm bilgileri dijital gösterge paneli üzerinden gösterilebilecek.

Mercedes AMG GT 4 - İç Mekan
Mercedes AMG GT 4 – İç Mekan

Halihazırda yollarda olan Mercedes AMG GT 4 coupe modeli özel olarak üretilen 4Matic dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Edinilen bilgilere göre yüksek ihtimalle modelin yeni versiyonları arkadan çekiş sistemi ile gelecek.

Mercedes-AMG GT 4 kaputunun altında güçlü ve oldukça yüksek bir performans ortaya koyan motor seçeneğie ile yollara çıktı. Modelde iki farklı versiyon sunuldu. Bunlardan bir tanesi 576 hp güce sahip ve 800 Nm tork üretebiliyor. Bir diğeri ise 630 hp güce sahip olup 900 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Bu versiyonlar sırası ile 0-100 km/s hızlanmasını 3.4 ve 3.2 saniyede tamamlayabiliyor. En güçlü versiyonun ulaşabildiği maksimum hız ise 315 km/s olarak açıklanmıştı.

DİĞER MERCEDES HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir