Mercedes-Bosch Ortaklığında Dünyanın İlk Otonom Vale Hizmeti Hayata Geçiyor

Tesisin otoparkında kullanıma açılacak olan yeni sistem dünyada ilk olma özelliğini taşıyor. Otonom çalışan sürücüsüz araçlar ziyaretçileri otonom sürüş sistemiyle otoparktan alıp müzeye girişlerini yapacak. Kendi araçlarından çıkan sürücüler akıllı telefon yardımıyla araçları çağırabilecekler. Bosch sensörleri Daimler tarafından geliştirilen alıcılarla iletişim kurarak otopark boyunca sürüş koridorunda güvenli yolculuk için kılavuzluk yapacak.

Daimler yetkilileri bu işlevin, “Bu pilot projenin ötesinde uygulanabilecek uygun test ve onay kriterlerine sahip kapsamlı bir güvenlik konsepti” olduğunu söyledi.

mercedes

mercedes

Bosch yönetim kurulunun üyesi olan Dr. Markus Heyn ise “Sürücüsüz sürüş ve park etme yarının mobilitesi için önemli yapı taşlarıdır. Otomatik park sistemi, bu gelişim yolunda ne kadar ilerlediğimizi gösteriyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu proje Bosch ve Daimler’in işbirliğinde geliştirilen bir proje. Tedarikçi şu anda Daimler’in planlı şoförsüz taksileri için yapay zeka yazılımı geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir