Mercedes’in Compact Aile Arabası 2019 Model B Sınıfı Aracı Görüntülendi

Birkaç Mercedes prototip modeli Amerika Los Angeles Havalimanı’nda görüntülendi.

Öndeki araç, bu sonbaharda yapılacak olan Paris Motor Show’da tanıtılması beklenen B sınıfı olabilir. Bu özel model MPV, fazlasıyla kamuflajlı olmasına karşın, daha önce çekilen diğer fotoğrafları ile karşılaştırıldığında hala tanıdık şeklini koruyor.

B-Serisi’nin satışları 2012 yılından beri neredeyse yüzde 50’ye yakın düşüş gösterdi. Fakat Mercedes’in pazarlama yöneticileri, şirketin “önemli ve ümit vaat eden bir segmentte” olduğunu düşündükleri bu modele yatırım yapmaya devam edeceklerini iletti. Yeniden tasarlanıp tasarlanmadığı henüz belirsiz olmasına karşın aracın kabininin A-Serisinde olduğu gibi ciddi ilerlemeler kaydedeceğini söylemek mümkün.

B-Serisi’nin arkasında hangi modelin park edildiğini görmek zordur, ancak daha önceki prototiplerin benzer kamuflajlarla giyildiği için GLB modeli olabilir. Fotoğraftaki modelin hangisi olduğu tam anlaşılmasa da, GLB, GLA ve GLC arasında yer alacak yepyeni bir model olacaktır. Modelin 2019 yılında açıklanması beklenmekte ve yedi kişiye kadar koltuk kapasitesine sahip olacağı tahmin edilmektedir.

B-Serisi ve GLB, yeni A-Serisi’nde kısa süre önce piyasaya sürülen MFA2 platformu kullanılacak. Hem benzinli hem de dizel çeşitli motor seçenekleri ile karşımıza çıkacaktır.

Aracın özelliklerine gelince, 163 PS ve 250 Nm tork ile giriş seviyesi 1.3 litre dört silindirli motora sahip olabilir. Daha güçlü motor tercih edenler için, turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli 224 PS ve 350 Nm tork üreten bir araç karşımıza çıkabilir. Dizel model tarafında ise 116 PS ve 260 Nm tork üreten 1.5 litre motora sahip bir araç olabilir

Söylentilere bakılırsa, GLB’nin bir performans modeli ile de gelebileceği belirtiliyor. Eğer model A Serisinin izinden giderse, 340 PS fazla güç üreten bir GLB35 ya da 400 PS’den fazla güç üreten bir GLB45 ile karşılaşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir